כל המידע על החיידק הליקובקטר פילורי

חיידקי הליקובקטר פילורי הם הגורם השכיח ביותר לכיב קיבה, ולכן חשוב לדעת כיצד לטפל במחלה זו.

חלק זה ידון בסוגים השונים של חיידקי הליקובקטר פילורי ומה הם עושים. כמו כן, נדון על כל המידע על החיידק הליקובקטר פילורי וכיצד ניתן לטפל בו ובזיהומים חיידקיים אחרים בקיבה.

חיידק הליקובקטר פילורי הוא גורם שכיח לכיב קיבה. זהו סוג של חיידקים שחי בקיבה, שיכולים לגרום לקלקולי קיבה וגם להדביק חלקים אחרים בגוף.

הליקובקטר פילורי הוא סוג של חיידק שעלול לגרום לכיבים בקיבה. הוא נמצא לעתים קרובות במערכת העיכול העליונה, במיוחד אצל אנשים הסובלים מאלרגיה למזון או רגישים לגלוטן. ניתן למצוא את החיידקים גם במעי הדק ובמעי הגס. הליקובקטר פילורי לא רק מזיק לקיבה, אלא הוא יכול גם לגרום לבעיות בריאותיות חמורות כמו גסטריטיס וכיבי פפטי.

טיפול בהליקובקטר פילורי

זיהום הליקובקטר פילורי הוא זיהום נפוץ שיכול להשפיע על הקיבה והמעיים. הליקובקטר פילורי כל התסמינים לדוגמה: אנשים שיש להם זיהום זה עלולים לחוות כאבי בטן, שלשולים, בחילות והקאות. הטיפול הוא בדרך כלל טיפול אנטיביוטי אך גם טיפול מניעתי יכול לעזור לטפל במחלה.

על מנת להימנע מהליקובקטר פילורי מומלץ לשטוף ידיים לאחר שימוש בשירותים או שהייה בחוץ. כמו כן מומלץ לשטוף ידיים עם סבון לפני האוכל. בהליקובקטר פילורי עובר במגע, באוויר, בחלקיקי צואה וברוק.

כדי למנוע הדבקה יש לדגול בהגיינה מרבית ולנהוג בנוהל שטיפת ידיים לפני ארוחות ולאחר ביקור בחוץ ושהייה בשירותים. כמו כן מוטב להימנע ממזונות מסוימים שעמדו הרבה זמן בחוץ והיו במקום עם תנאי קירור לא מתאימים.

לאיזה מחלות ובעיות יכול לגרום הליקובקטר פילורי?

חיידק הליקובקטר פילורי יכול לגרום ללא מעט בעיות ומחלות כאשר המרכזיות שבהן הן:

  • כיב בתריסיון
  • דלקת בקיבה – גסטריטיס
  • כיב עוברי
  • סרטן הקיבה
  • ועוד

כתוב/כתבי תגובה