אבחון עין עצלה – האם אפשר להציל אותה?

אבחון עין עצלה – האם אפשר להציל אותה?

העיניים שלנו ממלאות תפקיד רב משמעות בחיים שלנו. ניתן לומר כי העיין הינה איבר חיוני וחשוב ביותר אשר ממלא תפקיד קריטי לחיי היום יום שלנו. כי חוש הראייה הוא אחד החושים המרכזיים והשימושיים ביותר עבורנו. כאשר העיניים בריאות ואנחנו רואים מעולה, אנחנו אפילו לא מתפנים לחשוב על כך. אך כאשר קיימת בעיה כזו או אחרת, או אז אנחנו מגיעים להבנה כי חוש הראייה הוא כה נחוץ, וכל בעיה, ולו הקלה ביותר, עלולה לגרום לנו לחוסר נוחות רבה.

התופעה: עין עצלה

אחת התופעות המוכרות להורים לילדים רכים הוא עין עצלה. מדובר על מצב בו אחת העיניים עושה את העבודה היטב, ואילו השנייה עוזבת את הזירה וצוברת נזקים שונים. כיוון שכאשר העין אינה מתאמצת לקלוט מראות ולשרת את חוש הראייה, העין אינה מתפקדת כראוי והיא נפגמת. היות ומדובר על תופעה שמצויה בעיקר בגיל הצעיר, חשוב מאוד לאבחן אותה בשלב מוקדם. כיוון שמדובר על גיל בו יש חשיבות ומשמעות לכל יום שעובר. וניתן לתקן נזקים או למנוע את היווצרותם בעזרת טיפול מתאים. זו אחת הסיבות לכך שבגיל הינקות עוברים הפעוטות בדיקות רבות, ובין היתר גם בדיקות סקר בעיניים ובדיקות ראייה.

אבחון וטיפול

במידה וילד אובחן עם עין עצלה, במרבית המקרים יומלץ על חבישת רטייה. טיפול זה נועד להכניס את העין הפעילה והבריאה למצב פסיבי, ובכך לגרום לעין העצלה להתחיל לעבוד כמו שצריך. במקרים מסוימים יהיה צורך להתאים לילד משקפיים מתאימים על מנת לשפר את הראייה של העין העצלה. המטרה היא לספק לעין העצלה את הכלים לראות היטב בלי להיעזר בעין הבריאה. כך שגם העין העצלה תלמד לעשות את העבודה.

המטרה: להציל את העין

המטרה של הטיפול בעין עצלה הינה להציל את העין. כלומר, העין נמצאת במצב פסיבי והיא אינה ממלאה את תפקידה. כדי למנוע התנוונות ומצב של צבירת נזקים בגין אי שימוש, מכסים את העין השימושית שמאפילה עליה, וגורמים לעין העצלה לעבוד כמו שצריך ולראות היטב.
מוזמנים לפנות אל אופטיקה כרמית למתן מענה מקצועי:

https://www.optica-carmit.co.il/

כתוב/כתבי תגובה