שימור פיריון לגברים

במשך הרבה שנים העיסוק בנושא שימור פיריון התמקד בראש ובראשונה בקרב נשים. אך כיום, יותר ויותר מדברים על שימור פריון הגבר. ככלל, שימור פוריות הוא תהליך שימור הפוריות באדם במטרה לשמר פוריות ו/או חומר גנטי לשימוש עתידי, בגילאים יותר מאוחרים.

איך מתבצע כיום שימור פיריון לגברים

תהליך שימור הפוריות יכול להתבצע בדרכים הבאות:

  1. שימור בהקפאה – הקפאת זרע בגברים (כפי שנעשה עם ביציות לנשים) לפני השימוש בהם בזמן הרצוי. 
  2. הקפאת עוברים – כאן שימור הפיריון נעשה לאחר שנקלטת הפריה ונוצר עובר. בשימור הפיריון הזה המשותף לגבר ולאישה, נעשית הקפאת עוברים לפני השתלתם בעתיד. 
  3. הקפאה בשילוב שיפור איכות הזרע – הקפאת ביציות או זרע או גם וגם, בשילוב מתן תרופות או תכשירים לשיפור איכות הזרע או לשיפור ספירת זרע. 

החשיבות של שימור פוריות 

שימור הפוריות חשוב לגברים לא פחות מכפי שהוא חשוב לנשים. זה מאפשר להם להעביר את החומר הגנטי בבוא היום. זה לא רק לוודא שהם מסוגלים להביא ילדים לעולם, אלא גם לשמור על הבריאות של הזרע במקרה שהם רוצים להקים משפחה בשלב מאוחר יותר בחיים. כדאי לציין שתהליך הקפאת הזרע אינו חף מאתגרים, אך יש דרכים להקל עליו. כמו כן, ישנם יתרונות רבים הנלווים להקפאת הזרע, כמו מניעת העברת מחלות גנטיות לילדים וקיום תוכנית גיבוי למקרה שלא תוכל להביא ילדים לעולם עם בת הזוג הנוכחית שלך.

לסיכום, שימור פוריות לגברים הוא תהליך המשמר את הזרע של גבר, שעלול להיות בעוד כמה שנים מבוגר מדי או שלא מסוגל לייצר זרע בדרך אחרת בשל מצב רפואי. התהליך כולל איסוף והקפאה של הזרע לפני השימוש בטיפולי הפריה חוץ גופית.

למידע על השבחות זרע >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סינוסיטיס כרוני: מה זה ואיך אפשר לטפל בזה?
אף אחד מאיתנו לא אוהב להיות חולה ולהרגיש חסר אונים וחלש. זה בהחלט מעצבן ולא נעים כשזה קורה אחת לכמה...
קרא עוד »
ספט 16, 2020
איך לבחור נעלי ריצה מקצועיות?
כפות הרגליים וצורת הדריכה של כל אדם היא שונה לגמרי האחד מהשני. ישנם שלושה סוגים של מבנה כף רגל: קשת...
קרא עוד »
אוג 22, 2021
תולעים אצל בעל החיים שלכם – איך תזהו
תולעים אצל בעלי החיים האהוב שלנו יכולים להיות דבר מאוד לא נעים לבעל החיים ולכן אנו צריכים לטפל בהם...
קרא עוד »
יונ 27, 2019