טיפול בציפורן חודרנית חוזרת

ציפורן חודרנית חוזרת היא בעיה שכיחה שיכולה להופיע בבוהן ובכף הרגל. היא מתרחשת כשהציפורן צומחת מלמטה, או מהצד של הציפורן. ברגע שהיא מתארכת מדי, היא עלולה להזדהם ולגרום לכאבים חוזרים ונשנים. ציפורניים חודרניות נגרמות בדרך כלל על ידי צמיחת יתר של לוחית ציפורן.

הבעיה הרפואית של ציפורן חודרנית חוזרת עלולה להיווצר מגורמים שונים כגון סוכרת, הריון ותרופות מסוימות. במצבים בהם קיימת חומרה בבעיה זה עלול לגרום לכאב ואי נוחות בכפות הרגליים.

ציפורן חודרנית חוזרת – מה זה אומר?

ציפורן חודרנית חוזרת היא ציפורן שצומחת בצורה לא תקינה באופן חוזר ונשנה, וצמיחה לקויה זו גורמת לכאבים ובעיות רפואיות בעור המקיף את הציפורן. בעיה כזו נגרמת לרוב על ידי טראומה חוזרת או היגיינה לקויה.

הבעיה הנפוצה ביותר שיש לאנשים עם ציפורני הרגליים היא הציפורניים החודרניות. מצב זה נגרם מהצטברות של תאי עור מתים וזיהומים אחרים בציפורן. זה יכול להיות מאוד כואב וזה עלול גם להוביל לזיהום. כאשר יש לך ציפורניים חודרניות, הכאב יכול להיות חמור מאוד. זה לא רק כואב, אלא גם משפיע על חיי היומיום שלך. הפתרון הוא לשמור אותם נקיים ולקצץ אותם באופן קבוע. הרבה אנשים מהססים לקצץ את הציפורניים שלהם כי הם מאמינים שזה יגרום לבעיות נוספות בעתיד. 

טיפול בציפורן חודרנית חוזרת באמצעות פדיקור רפואי

הדרך הטובה ביותר לטפל בציפורניים חודרניות היא באמצעות טיפולים מעולם הפדיקור הרפואי. השלב הראשון בטיפול בציפורניים חודרניות הוא הסרת הציפורן מהבוהן. לאחר מכן יש צורך להשתמש בקרם אנטיספטי ובנעל מיוחדת שתמנע מהציפורניים החודרניות לצמוח בחזרה.

פדיקור רפואי מוכר כתהליך של ניקוי כפות הרגליים והסרת תאי עור מתים, ולכן הדרך הטובה ביותר לשמור על מראה כפות הרגליים ובריאותן היא על ידי פדיקור רפואי מקצועי. הליך הטיפול בפדיקור רפואי כולל הורדת החלק הבעייתי בציפורן, ולאחר מכן הנחת קרמי רגליים מיוחדים שישמרו על בריאות הציפורניים למשך שנים. טיפול זה יעזור למנוע מציפורניים חודרניות בעתיד להתרחש שוב, כך שתוכל לחסוך לעצמך סבל וכאב לטווח הרחוק.

כדאי לקרוא על פטרת ציפורניים>>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השתלת שיער
השתלת שיער בימינו היא ניתוח קל ובעל מחיר נגיש ללא מעט פרטים באוכלוסייה. בעוד בעבר זה היה נחשב לפרויקט...
קרא עוד »
אוק 17, 2021
השתלות שיניים – מדריך לכל הסוגים
אחד הטיפולים המורכבים אך החשובים ביותר בתחום בריאות השיניים, הוא טיפול השתלות. טיפול זה מיועד לספק...
קרא עוד »
מרץ 29, 2020
למה כולם מדברים על נוגדי חמצון
נוגדי חמצון הם חומר כימי אשר יכול להאט נזקים שנגרמים לתאי הגוף כתוצאה מרדיקלים חופשיים. מסיבה זו כולם...
קרא עוד »
ינו 17, 2021