טיפול בציפורן חודרנית חוזרת

ציפורן חודרנית חוזרת היא בעיה שכיחה שיכולה להופיע בבוהן ובכף הרגל. היא מתרחשת כשהציפורן צומחת מלמטה, או מהצד של הציפורן. ברגע שהיא מתארכת מדי, היא עלולה להזדהם ולגרום לכאבים חוזרים ונשנים. ציפורניים חודרניות נגרמות בדרך כלל על ידי צמיחת יתר של לוחית ציפורן.

הבעיה הרפואית של ציפורן חודרנית חוזרת עלולה להיווצר מגורמים שונים כגון סוכרת, הריון ותרופות מסוימות. במצבים בהם קיימת חומרה בבעיה זה עלול לגרום לכאב ואי נוחות בכפות הרגליים.

ציפורן חודרנית חוזרת – מה זה אומר?

ציפורן חודרנית חוזרת היא ציפורן שצומחת בצורה לא תקינה באופן חוזר ונשנה, וצמיחה לקויה זו גורמת לכאבים ובעיות רפואיות בעור המקיף את הציפורן. בעיה כזו נגרמת לרוב על ידי טראומה חוזרת או היגיינה לקויה.

הבעיה הנפוצה ביותר שיש לאנשים עם ציפורני הרגליים היא הציפורניים החודרניות. מצב זה נגרם מהצטברות של תאי עור מתים וזיהומים אחרים בציפורן. זה יכול להיות מאוד כואב וזה עלול גם להוביל לזיהום. כאשר יש לך ציפורניים חודרניות, הכאב יכול להיות חמור מאוד. זה לא רק כואב, אלא גם משפיע על חיי היומיום שלך. הפתרון הוא לשמור אותם נקיים ולקצץ אותם באופן קבוע. הרבה אנשים מהססים לקצץ את הציפורניים שלהם כי הם מאמינים שזה יגרום לבעיות נוספות בעתיד. 

טיפול בציפורן חודרנית חוזרת באמצעות פדיקור רפואי

הדרך הטובה ביותר לטפל בציפורניים חודרניות היא באמצעות טיפולים מעולם הפדיקור הרפואי. השלב הראשון בטיפול בציפורניים חודרניות הוא הסרת הציפורן מהבוהן. לאחר מכן יש צורך להשתמש בקרם אנטיספטי ובנעל מיוחדת שתמנע מהציפורניים החודרניות לצמוח בחזרה.

פדיקור רפואי מוכר כתהליך של ניקוי כפות הרגליים והסרת תאי עור מתים, ולכן הדרך הטובה ביותר לשמור על מראה כפות הרגליים ובריאותן היא על ידי פדיקור רפואי מקצועי. הליך הטיפול בפדיקור רפואי כולל הורדת החלק הבעייתי בציפורן, ולאחר מכן הנחת קרמי רגליים מיוחדים שישמרו על בריאות הציפורניים למשך שנים. טיפול זה יעזור למנוע מציפורניים חודרניות בעתיד להתרחש שוב, כך שתוכל לחסוך לעצמך סבל וכאב לטווח הרחוק.

כדאי לקרוא על פטרת ציפורניים>>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שליטה באמנות קניות בגריל גז: 4-8 תובנות חיוניות
ברוכים הבאים לעולם הצלייה בחוץ, שבו רחש הסטייקים העסיסיים והארומה של ברביקיו מעושן יכולים להפוך כל...
קרא עוד »
ספט 12, 2023
קורס מגיש עזרה ראשונה
אם תמיד צפיתם בתוכניות דרמה של בתי חולים (מי אמר "האנטומיה של גריי"?) וחשבתם איזה תפקיד מרתק יש לשחקנים,...
קרא עוד »
יול 13, 2020
השתלת שיניים ביום אחד
זה אולי נראה כמו קסם, אבל כן, אתה יכול לקבל השתלות שיניים לכל הפה ביום אחד בלבד! אך כיצד מתבצעים השתלים...
קרא עוד »
ינו 12, 2020