לידיעת המעשנים: תופעות עישון שלא הכרתם

אידוי קנאביס

על אף אינספור מחקרים בתחום הבריאות הגורסים באופן חד משמעי כי עישון סיגריות דבר מזיק, נראה כי עדיין מדובר בתופעה נפוצה למדי. למעשה, מדי שנה מצטרפים אל מעגל המעשנים בעולם מאות אלפי מעשנים חדשים ונדמה כי שום דבר לא ירחיק את המעשנים הכבדים מהסיגריות שלהם. את הסיכונים המוכרים כמו סרטן ריאות והתקפי לב כולנו מכירים, אך האם ידעתם כי ישנן עוד לא מעט תופעות עישון לא נעימות שלא רבים מכירים? הנה רשימה קצרה של עוד כמה סיבות מדוע כדאי לכם להפסיק לעשן.

ליחה

ליחה היא הדרך של מערכת הנשימה להגן על עצמה מפני גורמים מזיקים ועשן הסיגריות הוא בלי שום ספק גורם כזה. מעשנים, לרוב יפלטו ליחה חומה באופן מוגבר במשך רוב שעות היום ובעיקר בסמוך לעישון הסיגריות. הצבע החום הוא למעשה העשן והזפת שנדבקים לליחה אשר במצבים בהם אנו בריאים צריכה להיות שקופה. נסו לחשוב מה קורה לכם בריאות בזמן העישון אם ככה מגיבה הליחה למגע עם העשן המזיק.

כתמים על הידיים

האם ידעתם כי אצל אחוזים לא קטנים מהמעשנים הכבדים יותר מופיעים גם כתמים צהובים על הידיים? זה קורה בגלל העשן וזה אומנם לא קורה לכולם, אבל זה בהחלט לא נעים בעבור מי שזה קורה לו. במקרים נדירים יותר אגב, הכתמים עשויים להופיע במקומות נוספים ולא רק על הידיים.

ריקבון בשיניים ודלקת חניכיים

כן, סיגריות גם הורסות את השיניים. לאחר עישון ממושך, הסיגריות עלולות להגביר דלקות חניכיים ואפילו לגרום לזיהומים שונים בשיניים. כמו כן, הן מצהיבות את השיניים באופן משמעותי עד לנקודה שלפעמים קשה מאד להחזיר להן את הלובן הטבעי שלהם.

אימפוטנציה

לבסוף חייבים לזכור את הקשר ההדוק בין עישון סיגריות לבין אי תפקוד מיני אצל נשים וגברים כאחד. הסיגריות בהחלט עלולות לפגוע בליבידו וביכולת התפקוד המיני וזה בהחלט משהו שצריך לקחת בחשבון.

לסיכום, לא צריך להיות חכם גדול בשביל להבין כי עישון הוא לא דבר טוב ובריא, אבל אם אתם מחפשים עוד כמה סיבות, מקווים שאלו ידחפו אתכם לעבר גמילה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול בציפורן חודרנית בלייזר
הטכנולוגיה המודרנית מביאה לשינויים משמעותיים גם בתחומי החיים המיקרוסקופיים ביותר, כולל בתחום...
קרא עוד »
אוק 22, 2020
אספקטים חשובים בניהול קליניקה
ניהול קליניקה הוא משימה לא פשוטה, הדורשת לא מעט סדר, ארגון ותכנון. לכאורה נראה כי הדברים פשוטים, היות...
קרא עוד »
ינו 04, 2020
עשה ואל תעשה: מה עושים במקרה של התקף אסתמה?
אסתמה היא ככל הנראה אחת המחלות הנפוצות שיותר של דרכי הנשימה וכנראה שכל אחד מכיר אדם אחד לפחות שסובל...
קרא עוד »
ספט 09, 2020