התפתחות הרפואה בישראל

התפתחות הרפואה בישראל

מערכת הבריאות בישראל, נחשבת מפותחת מאד ביחס לשאר מדינות המערב, בעוד שעבור מדינה צעירה: ישנם פיתוחים חוצי גבולות, מחקרים מתקדמים, ותנאים סוציאליים מעולים! אותם מקבלים אזרחי ישראל מקופות החולים, מבתי החולים, ומשאר מכונים ומוסדות.

תפיסת האידאולוגיה של מערכת הבריאות הישראלית, דוגלת בכך, שכל אדם, תושב או אזרח, יקבל את הביטוח הרפואי הראוי, כמו גם את הטיפול ההולם ביותר בכל סיטואציה רפואית. תפיסה זאת, מלווה גם את קופות החולים אשר מתבססות על שיוון ועזרה הדדית, בעוד שכבר לפני קום המדינה – פעלו בארץ 7 קופות חולים. פילנטרופיים כמו רוטשילד והסתדרות נשות הדסה בארה"ב, עשו הכל! על מנת להעניק טיפול שווה לכל נפש, ללא קשר לפוליטיקה, או הזדהות פוליטית של המממנים.

בכך, אזרחים המבוטחים על ידי קופות החולים, כמו גם מבוטחים בביטוח הלאומי – מקבלים סיוע בכל מצב רפואי, במהירות ובאופן שאמור להיות הטוב ביותר.

ומה קורה היום?

מאז ועד היום, זכתה ישראל להצלחות עצומות בתחומי המחקר, הרפואה, החדשנות והתגליות הרפואיות. כאשר רופאים חוקרים ופרופסורים ישראלים: זכו בלא מעט פרסים יוקרתיים ולהכרה עולמית!. כעת, בשנת 2019, ישנם מגוון ארגונים ציבוריים גדולים שמספקים שירותי בריאות, בעוד שמלבד סכום הביטוח (הקטן יחסית) שמשלמים המבוטחים עבור שירותי הבריאות: מערכות אלה מבוססות על תקצוב ממשלתי וכספי מיסים.

לכן, כל אדם, יכול להנות מכיסוי רפואי בסיסי, כמו גם שכל תושב המדינה, יכול להרחיב את השירותים הרפואיים שהוא מקבל, בתוספת כספית קטנה. עם זאת, עדיין ישנם מקרים בהם לא מצליחה הרפואה למנוע מחלות קשות, נכות או מוות בקרב מטופלים, בזמן שמקרים של רשלנות רפואית בישראל, מעיבים אפילו על ההצלחות הגדולות ביותר.

כיצד משפרים את מערכת הבריאות הישראלית?

זה נכון, מערכת הבריאות הישראלית דורגה כשביעית בעולם, והיא נחשבת לאחת מבין מערכות היעילות ביותר בעולם, זאת מנתונים שנמצאו בשנת 2013. בכך, בכל הנוגע ליעילות במתן טיפול רפואי – ידינו על העליונה.

ובכל זאת, במקרים של התרשלות במתן טיפול רפואי, במקרים של הזנחת מטופל, אבחון לא נכון, רשלנות בניתוח וכדומה: נבחנת המערכת או המוסד המטפל בקפידה על ידי ועדות חקירה של המדינה. בכך, כל מי שחווה רשלנות כזאת או אחרת, יכול לפנות אל הערכאות המשפטיות בישראל. פנייה זאת נועדה כדי לקבל פיצוי הולם על הנזק שנגרם, כדי לנסות לשנות דרכי התנהלות שגויות, ומתוך כך – ליצור תקדימים בתחום הרפואה.

לסיכום, מערכת רפואה שמבוססת על מרפואת ציבוריות, הסדרים של קופות החולים עם רופאים מומחים ומטפלים בעלי שם, כמו גם קבלת סיוע רפואי וטיפול ללא תשלום – כולם שמים את ישראל על המפה, והופכים אותה למדינה מתקדמת, מדינת רווחה וכזאת שדואגת לאזרחיה.

כתוב/כתבי תגובה