מהי ביופסיית חרוט?

ביופסיית קונוס היא אחד מסוגים רבים ושונים של ביופסיות צוואר הרחם המשמשות לאבחון סרטן צוואר הרחם. ביופסיית קונוס ידועה גם כקוניזציה שטחית או כריתה שטחית. הליך ביופסיית החרוט הוצג לראשונה על ידי ד"ר ג'וזף ליסטר בשנת 1879. הוא שימש כדרך להסרת תאים סרטניים. ביופסיות קונוסים הן הסוג הנפוץ ביותר של הליך ביופסיית עור. הם פחות פולשניים מאשר סוגים אחרים, כגון אגרוף או טריז, וניתן לבצע אותם במסגרות חוץ.

ביופסיית קונוס היא הליך כירורגי שבו מסירים קטע רקמה בצורת חרוט מפני השטח של הגוף. זה יכול לשמש לאבחון ולטפל בסוגים שונים של גידולים, כולל סרטן השד, מלנומה ולימפומה שאינה הודג'קין.

ביופסיית חרוט היא הליך שבו מבצעים חתך בעור כדי להסיר שכבה דקה של רקמה. המטרה הינה להסרת שכבה דקה של רקמה מהעור. זה יכול לשמש כטיפול בפסוריאזיס, אקנה ומחלות עור אחרות.

איך זה נעשה?

טכניקת הביופסיה הנפוצה ביותר היא ביופסיית קונוס. ניתן לעשות זאת באמצעות מכשיר בצורת חרוט שיש לו נקודה חדה בקצה אחד ונקודה קהה בקצה השני. הקצה החד מוחדר לרקמה ולאחר מכן מסובב בזמן שהמכשיר נשלף החוצה.

ביופסיית חרוט היא הליך כירורגי המשתמש במחט דקה כדי להסיר רקמה. הליך זה נעשה כדי להסיר את כל התאים הסרטניים שעלולים להימצא ברחם.  ביופסיית קונוס היא סוג של ביופסיה הכוללת חיתוך פיסת רקמה בצורת חרוט מעורו של המטופל. ביופסיית חרוט נעשית בדרך כלל כדי להסיר גידול סרטני או רקמה חריגה אחרת.

הליך זה יכול לשמש כדי להסיר חתיכות קטנות של רקמה מצוואר הרחם, בדרך כלל מחפש תאים סרטניים או תאים טרום סרטניים.  הליך זה יכול להיעשות כדי לאבחן ולטפל במצבים רבים ושונים, כגון דלקת פרקים וסוגים מסוימים של סרטן. לכן חשוב לבצע אותו אצל מומחים בלבד. 

לקבלת ייעוץ צרי קשר עם פרופ' יעקב בורנשטיין >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מבדקי סביבה – אילו בדיקות סביבתיות חשוב ולבצע ומתי?
אנשים רבים כלל לא מודעים לאפשרות לערוך בדיקות סביבתיות במטרה לוודא כי האוויר שהם נושמים במהלך רוב...
קרא עוד »
אוק 19, 2020
מדוע חשוב להתעדכן בעדכוני הקורונה?
התפרצות נגיף קורונה בישראל הובילה ללא מעט כותרות ועדכונים, ולמעשה, כל מהדורת החדשות ותוכניות הבוקר...
קרא עוד »
אפר 02, 2020
מה שרציתם לדעת ופחדתם לשאול על אבחון מורפולוגי מעמיק
מורפולוגיה היא תחום משמעותי באבחון רפואי מודרני ובמחקר רפואי, העוסק בעיקר במחקר סיבתי של מחלות, בין...
קרא עוד »
ספט 27, 2020