מהי ביופסיית חרוט?

ביופסיית קונוס היא אחד מסוגים רבים ושונים של ביופסיות צוואר הרחם המשמשות לאבחון סרטן צוואר הרחם. ביופסיית קונוס ידועה גם כקוניזציה שטחית או כריתה שטחית. הליך ביופסיית החרוט הוצג לראשונה על ידי ד"ר ג'וזף ליסטר בשנת 1879. הוא שימש כדרך להסרת תאים סרטניים. ביופסיות קונוסים הן הסוג הנפוץ ביותר של הליך ביופסיית עור. הם פחות פולשניים מאשר סוגים אחרים, כגון אגרוף או טריז, וניתן לבצע אותם במסגרות חוץ.

ביופסיית קונוס היא הליך כירורגי שבו מסירים קטע רקמה בצורת חרוט מפני השטח של הגוף. זה יכול לשמש לאבחון ולטפל בסוגים שונים של גידולים, כולל סרטן השד, מלנומה ולימפומה שאינה הודג'קין.

ביופסיית חרוט היא הליך שבו מבצעים חתך בעור כדי להסיר שכבה דקה של רקמה. המטרה הינה להסרת שכבה דקה של רקמה מהעור. זה יכול לשמש כטיפול בפסוריאזיס, אקנה ומחלות עור אחרות.

איך זה נעשה?

טכניקת הביופסיה הנפוצה ביותר היא ביופסיית קונוס. ניתן לעשות זאת באמצעות מכשיר בצורת חרוט שיש לו נקודה חדה בקצה אחד ונקודה קהה בקצה השני. הקצה החד מוחדר לרקמה ולאחר מכן מסובב בזמן שהמכשיר נשלף החוצה.

ביופסיית חרוט היא הליך כירורגי המשתמש במחט דקה כדי להסיר רקמה. הליך זה נעשה כדי להסיר את כל התאים הסרטניים שעלולים להימצא ברחם.  ביופסיית קונוס היא סוג של ביופסיה הכוללת חיתוך פיסת רקמה בצורת חרוט מעורו של המטופל. ביופסיית חרוט נעשית בדרך כלל כדי להסיר גידול סרטני או רקמה חריגה אחרת.

הליך זה יכול לשמש כדי להסיר חתיכות קטנות של רקמה מצוואר הרחם, בדרך כלל מחפש תאים סרטניים או תאים טרום סרטניים.  הליך זה יכול להיעשות כדי לאבחן ולטפל במצבים רבים ושונים, כגון דלקת פרקים וסוגים מסוימים של סרטן. לכן חשוב לבצע אותו אצל מומחים בלבד. 

לקבלת ייעוץ צרי קשר עם פרופ' יעקב בורנשטיין >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מוצרים לטיפוח העור של הרבלייף – כל אחד צריך אותם?
בעבר הלא רחוק, היה נהוג לחשוב שרק נשים משתמשות במוצרים לטיפוח העור. בכלל כל הנושא של קוסמטיקה וטיפוח,...
קרא עוד »
ספט 05, 2021
שילוב רפואה משלימה בטיפול מחלת הסרטן
יש לכם אפשרויות רבות שתוכלו לבחור בהן, כדי להתמודד עם בעיות בטיפול בסרטן. בחירה אחת שאולי אתם חושבים...
קרא עוד »
נוב 29, 2021
פיצוי בגין תאונת דרכים קלה
העלות של תאונות דרכים קלות משתנה ממדינה למדינה. המחיר יכול לנוע בין 100 ל-1,000 דולר. הסיבה לכך היא...
קרא עוד »
דצמ 28, 2022