מה ההבדל בין קוסמטיקאית לקוסמטיקאית רפואית?

כולנו מכירים את תפקיד הקוסמטיקאית ואת סוגי הטיפולים שהיא מעניקה, אך מה שאולי לא ידעתם זה שלצד הקוסמטיקאיות הרגילות, עובדות בתחום גם קוסמטיקאיות רפואיות שמקבלות הכשרה מיוחדת ושונה מעט מהקוסמטיקאיות הרגילות. אז אם עוד לא נתקלתם במושג קוסמטיקאית רפואית, אז הגיע הזמן שתלמדו עליו מעט. 

קוסמטיקה – מה זה כולל?

קוסמטיקה כוללת טיפולים שונים שהמשותף לכולם הוא טיפוח העור והענקת תחושת רעננות לגוף. בין טיפולי הקוסמטיקה השונים ניתן למצוא כמובן את תחום המניקור והפדיקור, בניית ציפורניים, לק ג'ל, טיפול בבעיות עור ובעיות ציפורניים וכן סידור גבות ברחובות או הסרת שיער ממקומות שונים בגוף בטכניקות שונות כמו שעווה, לייזר, אפילציה ועוד. מרבית טיפולי הקוסמטיקה מיועדים לפתור בעיות אסתטיקה שונות, אך לעיתים היא גם אמורה לתת מענה לבעיות אסתטיקה רפואיות כמו אקנה, ציפורן חודרנית וכדומה.

ההבדל בין קוסמטיקאית לקוסמטיקאית רפואית

חלק גדול מאוד מהקוסמטיקאיות כיום מקבלות גם הכשרה בקוסמטיקה רפואית על מנת שתוכלנה להעניק ללקוחותיהן את מירב הטיפולים באופן המיטבי ולמנוע מהן את הצורך להסתובב בין בעלי מקצוע שונים בתחום. קוסמטיקאיות רפואיות מוסמכות לתת ללקוחותיהן טיפולים רפואיים שונים בתחום העור אשר בעבר ניתנו רק על ידי רופאי עור מנוסים, וזאת הודות למסלול מיוחד בלימודי הקוסמטיקה שנותן להן את הידע הזה.

מתי צריך לפנות לקוסמטיקאית רפואית?

כאמור, קוסמטיקאית רפואית מתמחה בהענקת טיפולים לבעיות עור רציניות יותר שדורשות לא פעם גם עבודה לצד רופא עור מוסמך. על כן, כאשר אתם סובלים מבעיות חריפות בעור, ציפורן חודרנית, זיהומי אקנה וכן על זו הדרך, יש לפנות לקוסמטיקאית רפואית שעובדת בצמוד לרופא עור ומפנה אליו את הבעיות הקשות ולא לסתם קוסמטיקאית שמתמחה בהענקת טיפולי יופי אסתטיים כמו בניית ציפורניים ברחובות ואינה יודעת לטפל בבעיות עור חמורות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ד"ר קובי שגיא: מהי הרטבה לילית
הרטבה לילית הינה תוצאה שיכולה לנבוע מכמה גורמים שונים. בעוד שרוב האוכלוסייה נגמלים מהרטבה לילית עד...
קרא עוד »
מרץ 03, 2019
מיטה סיעודית
כל אחד עלול למצוא את עצמו במצב סיעודי, שבו הוא לא מצליח לנהל אורח חיים עצמאי. חשוב לזכור כי כולנו...
קרא עוד »
אפר 05, 2020
איך מאבחנים מחלות כליה?
אחד האיברים החשובים ביותר בגופינו, איבר שרבים מהאנשים אינם שמים לב אליו, אך כאשר יש בעיה שמים לב...
קרא עוד »
ספט 22, 2020