השתלת שיער

השתלת שיער

מדוע ניתוח השתלת שיער, שהיה נחשב יקר ואזוטרי גם בתוך מכלול הטיפולים הכירורגיים ביחס לניתוחים אחרים, נעשה כיום פופולארי מתמיד? האם כסף הוא כל הסיפור? או שמא ישנה תמורה רפואית-פיסיולוגית שניתנת למימוש כיום שלא הייתה אפשרית פעם? במאמר זה תוכלו ללמוד מה היה על המטופל לספוג בעבר בעת רצונו לעבור השתלת שיער ואלו חובות יש לו כיום. הפערים לטובה יפתיעו גם את הקוראים הסקפטיים ביותר, בהתחייבות.

השתלת שיער של ימי העבר והתמורות שנדרשו כדי לייעל אותה

בימי העבר, השם הרשמי לטיפול השתלת שיער היה נקרא FUT, ראשי תיבות של Follicular Unit Transplant, השתלת יחידת זקיקים. ומהי אותה יחידת זקיקים? סימון על גבי עור הקרקפת של הקבוצות המועדות לקטימה, הרדמת המטופל, יישום הקטימה, תפירת היחידות שנקטמו על גבי העור הקירח או במפרצים, חבישת האזורים הקטומים ומשלוח המטופל הבייתה לחודשי החלמה רבים בהם יש לו פצעי קילוף עור גדולים. סדר ההחלמה היה הטמעת העור התפור עם יחידות השיער החזקות ובכך מחיקה של הקרחות ולאחר מכן התייבשות פצעי הניתוח. בפועל, היחידות שנקטמו מהראש היו זעירות מאד וברמת פיזור גבוהה, משום שלא ניתן להצמיח שיער מהמיקום התורם. העלות עמדה סביב 30,000 אלף שקלים במקרה של השתלה פשוטה באופן יחסי. כיום ניתן להסדיר השתלת שיער ב- 10,000 ש"ח גם באיכות יותר טובה וגם עם טכנולוגיות רפואיות שלא מצריכות קטימה של העור.

הכירו את שלושת השיטות החדשות להשתלת שיער בת זמננו

השיטות הללו גם מדויקות להפליא, גם מתומחרות באופן מוזל בהשוואה להשתלת FUT מימי העבר, וגם לא מצריכות כלל חיתוך של העור, רק פתיחת ערוצים (דקירות תחת הרדמה באזור הנתרם, בשביל לייצר ערוצי השתלה). השיטות החדשות ליישום השתלת שיער הן:

FUE – השתלת שיער שנועדה למושתלים הבעייתיים ביותר, הווי אומר, אנשים שאובדן השיער שלהם מתרחש בכמה מוקדים במקביל, במפרצים ובאיזשהו אזור פדחתי אחורי. שימו לב לדמיון לשם של שיטת ההשתלה היקרה והסגפנית מן העבר, FUT, אבל ה- E בסיום השם הוא הוא הבסיס להקלה בטיפול. ראשי התיבות FUE הן Follicular Unit Extraction, כאשר המילה Extraction נכנסת במקום המילה Transplant בנוטריקון FUT. מה המשמעות של זה? כיווץ יחידת זקיקים ורק אז, השתלה שלה. בעוד בטיפול FUT מפרקים יחידת עור שלמה מבשר הראש, בטיפול FUE מכווצים את היחידה בעודה על הראש ורק אחר כך משתילים אותה. למה הכוונה? משתמשים במקדד בשביל לקטום זקיק אחר זקיק, כשהעור אינו עובר טראומת פציעה בינונית וספק אם קלה, חתכים בגובה האפידרמיס בלבד. לאחר שהזקיקים מצויים בידיו של הרופא הוא פותח ערוצים באזור הנתרם ושותל אותם אחד אחד.

Sapphire FUE – FUE עוד יותר מחמיר אפילו מקודמו, משום שהמקדד עמו פותחים את הערוצים לאחר קטימת הזקיקים הוא שמינית עד רבע מגודלו המקורי של מקדד ה- FUE לעיל. הוא עשוי מאבן ספיר שנחשבת לחומר מאד ידידותי לקרקפת בהשוואה למתכת. בעת השתלת שיער זו, הרופא יכול לפתוח ערוצים דקיקים יותר משל זקיק רגיל ובכך לעבות עוד יותר את הצפיפות. השיטה חיונית למי שחושש שיהיה טריכטומט (תולש שערות) בימים שלאחר הניתוח או יעשה שטויות כמו לצאת לשמש בימים הראשונים וכד'. שיטה זו דורשת תוספת של 80-100 אירו ביחס ל- FUE הסטנדרטי.

DHI – השתלת שיער שנועדה למי שחסרים לו אך ורק מפרצים, בעוד הפדחת שלו שלמה ולא קרחת. לפעמים, כשתסעו לטורקיה, תוכלו למצוא מושתלים שיש להם ממש שיער של רוק סטאר ארוך משולש שחוששים כי תנועת השיער אחורה עומדת לגרום לנסיגת קו המצח. בשיטה זו הזקיקים הנתרמים מוכנסים לתוך מכשיר שיש לו 2 קנים. הקנה הראשון פותח את הערוץ והקנה השני יורה את הזקיק לתוכו. בתנועה עלית כשמתבוננים ברופא מיישם את זה, זה נראה כמו ציור במכחול, אלא שהפעם מדובר בהשתלה האמיתית ולא בתכנון הרפואי המקדים. ראשי התיבות הן Direct Hair Implementation. שיטה זו יקרה ב- 200 אירו בממוצע מטיפול FUE מקביל.

שיטות הרדמה אפשריות בניתוחים

ניתן להרדים מושתל שיער בהרדמה מקומית עם 30-60 זריקות, רובן בראש ומיעוטן באזור תורם משני כמו הצוואר. מושתלים שמצהירים כי הם יימנעו מארוחת הבוקר שלפני ההשתלה ויהיו בצום מלא יוכלו לעבור השתלת שיער עם סדציה: זריקת טשטוש שמטשטשת את כל הגוף עד כדי כך שגם זריקות ההרדמה לא תורגשנה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הטיפולים הגניקולוגיים בקליניקות
חושבים לבחור בקלינקה לצרכים הגינקולוגיים שלכם? המתן! לפני שתחליטו החלטות נמהרות, בואו נחפור במה...
קרא עוד »
נוב 02, 2023
חול לחתולים – איזה חול מתאים לחתול שלכם
בחירת חול שירותים נכון לחתולים חשובה לנוחות וההיגיינה של החתול שלך. ישנם מספר סוגים של חול עבור פסולת...
קרא עוד »
אוג 07, 2023
אילו תוספי תזונה לספורטאים קיימים כיום?
ספורטאים רבים משתמשים בתוספי תזונה כדי לעזור להם לבצע ביצועים טובים יותר במהלך האימונים והתחרויות...
קרא עוד »
נוב 09, 2022