להיות בריא וגם טבעוני: התחליפים שישאירו אתכם בכושר שיא

להיות בריא וגם טבעוני: התחליפים שישאירו אתכם בכושר שיא

אחת הטענות שעולות לא פעם אצל אנשים שאינם מכירים לעומק את התזונה הטבעונית היא שבתזונה כזו יש מחסור בחלבונים בגלל שהיא איננה כוללת מוצרים מן החי, מקור החלבונים הנדרשים לו. זו טענה לא נכונה, שכן היום אפשר למצוא תחליפים שונים שיאפשרו גם למי שאיננו אוכל מן החי, ביצים, גבינות וכדומה, ליהנות מכמויות חלבונים נדרשות לצורך חיזוק השרירים ומערכות אחרות בגוף.

אילו תחליפים חלבונים מומלצים לשימוש עבור טבעוניים?

אבקות חלבון

אפשר למצוא אבקות חלבון המתאימות לטבעונים. מדובר באבקה שספורטאים רבים נוהגים להשתמש בה, על מנת להגדיל את כמות החלבון שהם צורכים, בין אם זה לפני או בזמן האימון. אך גם טבעוניים יכולים ליהנות מהן, רק שבמקרה שלהם תהיה זו אבקה עשויה מחלבון צמחי ולא מחלבון מהחי.

סויה

תחליף נוסף ומצוין לטבעונים הוא סויה. אפשר למצוא אותו גם בצורת חלב וגם במוצרים אחרים. מדובר במוצר מגוון שניתן לעשות בו שימושים רבים והוא מכיל מגוון רחב של חלבונים שהגוף זקוק להם.

טופו

אחד התחליפים האהובים ביותר על טבעוניים (ולא רק עליהם) הוא טופו. מאכל סויה שעבר תהליך גיבון, אף על פי שלא נהוג לראות אותו בתור גבינה, שכן הוא איננו מכיל חומר מהחי. יחד עם זאת, הוא כן מכיל חלבונים. ניתן להשתמש בו בסלטים, אטריות, מרקים וכן לאכול חטיפי טופו.

ספירולינה

אחד המוצרים הפופולאריים ביותר כיום, הן בקרב טבעוניים והן בקרב אנשים שעושים פעילות גופנית מאומצת. מדובר במוצר שעשוי מאצה בריאה שכוללת מגוון רחב של מרכיבים, כולל חלבונים בכמויות גדולות. אפשר לצרוך אותה דרך כדורים וכן אפשר לצרוך אותה באבקה אשר ניתן לערבב במשקאות, סלטים, רטבים ומקומות אחרים. הספירולינה נחשבת מזון על ומכילה מגוון רחב של חלבונים, ויטמינים ומינרלים שתורמים לבריאות הגוף.

קטניות ודגנים

אחת הדרכים הפופולאריות ביותר עבור טבעונים לצרוך חלבונים היא דרך קטניות ודגנים, כמו עדשים, שעועית, פול, אפונה ועוד. מדובר על מרכיבים שניתן לייצר בעזרתם מנות מרכזיות, וכן ניתן לשלב אותם בסלטים ובמנות אחרות בכל ארוחה במהלך היום.

כתוב/כתבי תגובה