ניתוח קטרקט, מה מומלץ לבדוק?

קטרקט הוא מצב שבו העדשה הטבעית של העין הופכת עכורה ומעורפלת, מה שמקשה על הראייה. ניתוח קטרקט הוא ההליך הכירורגי המשמש להסרת קטרקט והחזרת הראייה.

ניתוח קטרקט הוא אחד מניתוחי העיניים הנפוצים ביותר המבוצעים ברחבי העולם, עם למעלה מ-200 מיליון הליכים המבוצעים מדי שנה. ישנם סוגים שונים של ניתוחי קטרקט, לרבות phacoemulsification, ניתוח קטרקט בסיוע לייזר, וחילוץ חוץ קפסולרי.

הליך זה יכול להיעשות במסגרת חוץ או בבית חולים. המטרה היא להסיר כל עכירות מהעדשה הטבעית ולהחליף אותה בעדשה מלאכותית חדשה בעלת נוף ברור של עצמים.

קטרקט הוא מצב הנגרם מתהליך ההזדקנות הטבעי והצטברות חלבונים בעדשת העין.

למי מתאים ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט הוא אופציה לחולים שיש להם קטרקט ואינם יכולים לראות מספיק טוב כדי לנהוג, לקרוא או לבצע פעילויות אחרות בחיי היומיום. הניתוח נעשה באמצעות חתך בעין להסרת העדשה העכורה והחלפתה בעדשה מלאכותית עשויה מחומר פלסטי או זכוכית.

ככל שאנו מתבגרים, העיניים שלנו הופכות פגיעות יותר לקטרקט. ניתן לטפל בקטרקט הקשור לגיל בניתוח לייזר, אך לא ניתן לעשות זאת בכל המקרים בשל מיקומו או גודלו. ניתוח קטרקט משמש גם כמוצא אחרון כאשר טיפולים אחרים נכשלים, כגון תרופות והשתלות קרנית.

כאמור, ניתוח קטרקט הוא ניתוח עיניים נפוץ המסיר את העדשה מהעין ומחליף אותה בעדשה מלאכותית.

זוהי טכניקה כירורגית שבה מסירים קטרקט אטום, עכירות של העדשה, דרך חתך קטן בעדשה הטבעית. ההליך דורש הרדמה כללית ונמשך בדרך כלל 30-60 דקות.

הסוג הנפוץ ביותר של ניתוח קטרקט הוא phacoemulsification, שבו בדיקת אולטרסאונד או מכשיר אחר משתמש בגלי קול בתדר גבוה כדי לפרק את הקטרקט לחתיכות קטנות לפני שאיבה אותם מהעין.

לסיכום, ניתוח קטרקט נחשב לאחד הניתוחים הנפוצים ביותר בעולם, עם למעלה מ-100 מיליון הליכים המבוצעים מדי שנה. זה יכול להתבצע או על ידי רופא עיניים או אופטומטריסט. קראו גם על השתלת עדשה תוך עינית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עד כמה צום מים מועיל להורדת משקל?
ירידה במשקל בעזרת צום מים נחשבת לאפקטיבית במיוחד, אם כי צריך לזכור שבמידה ורוצים לשמור על תוצאות...
קרא עוד »
אפר 06, 2021
משפחה, כסף ושלום בית: 6 טיפים לשמירה על אווירה טובה (וגם על החשבון)
כסף הוא נושא רגיש בכל משפחה, ויכול להיות מקור למתחים וריבים. אבל זה לא חייב להיות ככה. עם קצת תכנון...
קרא עוד »
יונ 19, 2024
תזונה נכונה במהלך הריון
כל אישה במהלך ההיריון יודעת שהיא אמורה לקחת אחריות לא רק על עצמה. יש לה אחריות גם על העובר המתפתח...
קרא עוד »
ספט 23, 2021