האם ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

האם ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

אחד השינויים המשמעותיים בתחום רפואת השיניים בשנים האחרונות, הוא מעבר מטיפולים יחידניים שנערכים לאורך תקופה, לטיפול שנערך כולו ביום אחד. בצורה כזו אפשר לחסוך למטופל לא מעט זמן, אי נוחות ולסיים את הטיפול כמה שיותר מהר. דוגמא טובה לכך אפשר למצוא בטיפול השתלת שיניים.

כיצד מבצעים טיפול השתלה ביום אחד?

עד לפני שנים לא רבות, אם מטופל היה צריך לעבור טיפול השתלת שיניים, הרי שכל תהליך הטיפול היה מתבצע לאורך מספר מפגשים, בין אם זה היה שן אחד או יותר. היום לעומת זאת, אפשר לבצע השתלת שיניים ביום אחד. כך מסיימים את כל התהליך תוך מספר שעות.

על מנת לבצע השתלת שיניים ביום אחד, יש להכין את התשתית לפני כן. לשם כך הרופא יבצע את כל ההכנות מבעוד מועד, יבנה דגם של הלסתות והשיניים, יכין את השתלים, יבצע את כל הצילומים הנדרשים, ויספק למטופל את כל המידע ההכרחי, על מנת שהוא יוכל לדעת כיצד להתכונן.

הטיפול עצמו, יתבצע תחת הרדמה מלאה או חלקית, תלוי במצבו של המטופל ובצרכים של הרופא עצמו. במידה ויהיה צורך, הרופא לא רק יבצע את ההשתלות אלא גם יאריך את העצם עליה מתבצעות ההשתלות. ברמת העיקרון אפשר לבצע 4-6 השתלות שיניים ביום אחד. כאשר בתחילה מבצעים את ההשתלה של השתלים, ברגים אשר עליהם יכינו את הכתרים המתאימים למבנה של השתל.

מתי עושים טיפול השתלת שיניים ביום ומתי לא?

טיפול השתלת שיניים ביום הוא מאוד מקובל היום, מאחר ובצורה כזו אפשר לחסוך הרבה מאוד זמן למטופלים, זה חוסך לכם אי נוחות, שכן הם לא צריכים להגיע בכל פעם מחדש למרפאה, להתמודד עם חרדות ופחדים, וכן זה מאפשר להם לחזור כמה שיותר מהר לשגרת החיים שלהם.

עם זאת חשוב לציין, לא בכל מקרה הרופא ימליץ על טיפול ביום אחד. ייתכן שעקב מצב השיניים והלסתות, יעדיף הרופא שהטיפול יתבצע לאורך זמן, ואז יהיה ניתן גם לאפשר למטופל להתמודד  טוב יותר עם ההשתלה וכן יאפשר ללסת להתרגל לשתלים החדשים, ואז יהיה ניתן להמשיך הלאה.

כתוב/כתבי תגובה