מה עושים במקרה של נשיכת כלב

נשיכת כלב

החשש מפני סיבוכים זיהומיים שעלולים להתרחש כתוצאה מנשיכת כלב מוביל לכך שהטיפול הראשוני הנפוץ במקרה כזה כולל ניקוי של הפצע, חיטוי עם פולידין וחבישה סטרילית. לאחר מכן רצוי לצרוך אנטיביוטיקה לפרק זמן של 5 ימים למניעת זיהום פוטנציאלי. יתר על כן, חיסון אנטי טטנוס גם חשוב לעשות, וזאת במקרה שהחיסון הקודם בוצע לפני זמן רב.

מה עושים במקרה של נשיכת כלב? לאחר קבלת הטיפול הראשוני צריך להבין כי חומרת הפציעה תכתיב את אופי הטיפול. החשש העיקרי לרוב קשור בהידבקות במחלת הכלבת. אם ננשכתם על ידי כלב רחוב וישנו חשד לכלבת, בשלב הבא תצטרכו לקבל חיסון כנגד כלבת כדי למנוע החמרה של המצב.

פנו בהקדם לטיפול רפואי

בכל מצב שבו אתם נאלצים להתמודד עם נשיכת כלב, רצוי לפנות בהקדם לקבלת טיפול רפואי על מנת לאבחן את חומרת הנשיכה ולקבל טיפול רפואי הולם. חשוב לא להמתין יותר מידי זמן עם קבלת הטיפול הרפואי, שכן במקרה ובו נאלצים להתמודד עם נשיכה מכלב שיש לו כלבת, אז קבלת חיסון מהר ככל שניתן זה הצעד הראשון שצריך לעשות.

אל תסכנו את עצמכם ותשימו את עצמכם בפני סכנה של זיהום כתוצאה מהנשיכה. אתם רק צריכים לפעול על מנת לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש כבר בזמן הקרוב. זה יהיה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות על מנת להיות רגועים ולדעת שאתם מטפלים בנשיכה כראוי.

טיפול מהיר ומתאים לנשיכת כלב

אחד הדברים החשובים שצריך לשים אליהם לב זה שפועלים לפעול ללא דיחוי כאשר ישנה נשיכה של כלב. ככל שבוחרים לפעול מוקדם יותר, כך גם הטיפול הרפואי עשוי להוכיח את עצמו כיותר אפקטיבי, ועל כן זה משהו שאתם צריכים לקחת לתשומת ליבכם.

 

קראו גם על: חיסון משושה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נגיף הקורונה: כל מה שחשוב להכיר
בימים האחרונים כל מהדורות החדשות הגדולות מתחילות את שידוריהן באייטמים על נגיף הקורונה. אמנם השם...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
טבעוניים נהנים יותר – מנות טבעוניות שלא תשכחו לאירוח מנצח
מי אמר שהגבלות במזון אמורים לגרום לנו לוותר על אוכל טעים וטוב? לפעמים ההיפך הוא הנכון – ההגבלה יוצרת...
קרא עוד »
יול 12, 2020
מושב עיסוי –מתי זה כבר לא בריא
הרבה אנשים מכורים לגמרי לכל מה שקשור לעיסוי, למסאז' ולכל מה שקשור למגע עמוק. הם משקיעים במוצרים שונים...
קרא עוד »
אוג 07, 2020