מה עושים במקרה של נשיכת כלב

נשיכת כלב

החשש מפני סיבוכים זיהומיים שעלולים להתרחש כתוצאה מנשיכת כלב מוביל לכך שהטיפול הראשוני הנפוץ במקרה כזה כולל ניקוי של הפצע, חיטוי עם פולידין וחבישה סטרילית. לאחר מכן רצוי לצרוך אנטיביוטיקה לפרק זמן של 5 ימים למניעת זיהום פוטנציאלי. יתר על כן, חיסון אנטי טטנוס גם חשוב לעשות, וזאת במקרה שהחיסון הקודם בוצע לפני זמן רב.

מה עושים במקרה של נשיכת כלב? לאחר קבלת הטיפול הראשוני צריך להבין כי חומרת הפציעה תכתיב את אופי הטיפול. החשש העיקרי לרוב קשור בהידבקות במחלת הכלבת. אם ננשכתם על ידי כלב רחוב וישנו חשד לכלבת, בשלב הבא תצטרכו לקבל חיסון כנגד כלבת כדי למנוע החמרה של המצב.

פנו בהקדם לטיפול רפואי

בכל מצב שבו אתם נאלצים להתמודד עם נשיכת כלב, רצוי לפנות בהקדם לקבלת טיפול רפואי על מנת לאבחן את חומרת הנשיכה ולקבל טיפול רפואי הולם. חשוב לא להמתין יותר מידי זמן עם קבלת הטיפול הרפואי, שכן במקרה ובו נאלצים להתמודד עם נשיכה מכלב שיש לו כלבת, אז קבלת חיסון מהר ככל שניתן זה הצעד הראשון שצריך לעשות.

אל תסכנו את עצמכם ותשימו את עצמכם בפני סכנה של זיהום כתוצאה מהנשיכה. אתם רק צריכים לפעול על מנת לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש כבר בזמן הקרוב. זה יהיה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות על מנת להיות רגועים ולדעת שאתם מטפלים בנשיכה כראוי.

טיפול מהיר ומתאים לנשיכת כלב

אחד הדברים החשובים שצריך לשים אליהם לב זה שפועלים לפעול ללא דיחוי כאשר ישנה נשיכה של כלב. ככל שבוחרים לפעול מוקדם יותר, כך גם הטיפול הרפואי עשוי להוכיח את עצמו כיותר אפקטיבי, ועל כן זה משהו שאתם צריכים לקחת לתשומת ליבכם.

 

קראו גם על: חיסון משושה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השתלת שיניים בגיאורגיה
השתלות שיניים בגאורגיה הופכות יותר ויותר פופולריות. השתלות השיניים נחשבות כבר כמה שנים כאופציה...
קרא עוד »
דצמ 05, 2022
מהי תסמונת התעלה הקוביטלית?
תסמונת המנהרה הקוביטלית היא מצב שבו העצב האולנרי נדחס או נצבט. המנהרה הקוביטלית היא החלל שבין המרפק...
קרא עוד »
מרץ 29, 2023
חלופות חדשניות להדברת טרמיטים
הדברת טרמיטים חיונית לשמירה על השלמות המבנית של כל נכס. בעוד ששיטות מסורתיות כמו טיפולים כימיים...
קרא עוד »
אפר 25, 2024