ציוד סיעודי למבוגרים וקשישים – המדריך המלא

ציוד סיעודי למבוגרים וקשישים – המדריך המלא

ככל שהשנים עוברות, כולנו צוברים ניסיון חיים. כמו כל מכונה, גם גוף האדם שהינו מכונה משוכללת נשחק לאורך הזמן. על מנת להתמודד טוב יותר עם השנים החולפות פותח מגוון רחב של ציוד סיעודי למבוגרים. המדריך שלהלן יעשה סדר בנושא. למידע אודות לחצן מצוקה מחירים

הציוד שמקנה ניידות טובה יותר 

פעילות גופנית המותאמת לגיל ולמצב הבריאות יכולה לסייע לבריאותם ותפקודם של קשישים, ממש כפי שזה נכון לגבי צעירים. באמצעות ציוד סיעודי למבוגרים ניתן להמשיך לבצע פעילות בסיסית הנחוצה לכל אדם – ניידות. ציוד סיעודי למבוגרים שמסייע לניידות טובה יותר כולל פתרונות כגון קביים, מקלות הליכה, רולטורים, כסאות גלגלים ועוד. בנוסף, פתרונות כגון מדרסים ואביזרים אורתופדיים מועילים אף הם. 

ציוד לפעילת יום יומיות

ציוד סיעודי למבוגרים וקשישים מאפשר ביצוע עצמאי של פעילות יום יומית, במגוון נושאים. לדוגמא, ישנם עזרים שמאפשרים לגרוב גרביים בנוחות, לנעול נעליים. ישנו ציוד שמאפשר ירידה בטוחה מהמיטה, התקלחות בטוחה (למשל מושב רחצה), מאחזי יד בשירותים ומקלחת, ציוד למניעת החלקה, מעלונים. 

אביזרי ספיגה 

אתגר מאוד חשוב עבור קשישים רבים זה אובדן השליטה החלקי או המלא על הסוגרים. לשם התמודדות עם בריחה שתן לדוגמא, ניתן להיעזר באביזרי ספיגה מסוגים שונים. חיתולים למבוגרים, פדים לספיגה, מכנסונים וכדומה. במידת הצורך, ישנם בקבוקים מיוחדים לאיסוף שתן וכן אפשרות אחרת היא שימוש בסיר לילה שמוצב סמוך למיטה. 

פתרונות טכנולוגיים שכדאי להביא בחשבון 

לצד כל האמור לעיל, כדאי להביא בחשבון פתרונות טכנולוגיים שונים. כך לדוגמא, ילדים בוגרים של הורים מבוגרים יכולים להתקין מצלמת אינטרנט, כך שניתן להתעדכן במצבם בכל רגע. חשוב לא פחות – לחצן מצוקה. לחצן כזה מאפשר העברת קריאה מידית, לשירותי חירום, בריאות והצלה, זימון אמבולנס וכדומה. מידע נוסף באתר נטלי שירותי רפואה

כתוב/כתבי תגובה