השתלת שיניים ביום אחד: האם זה בר ביצוע?

השתלת שיניים ביום אחד: האם זה בר ביצוע?

עם השנים, נעשו ניסיונות שונים להקל ברמות שונות על מטופלים שנדרשים לעבור טיפולי שיניים. בין אם זה בדרך ואופי הטיפול ובין אם זה במשך זמן הטיפול. אחת הדוגמאות הטובות לכך, אפשר לראות בטיפול השתלות שיניים, אשר היום יכול להתבצע ביום אחד.

מתי עוברים טיפול השתלת שיניים וכיצד הוא מתבצע?

לפני שנסביר איך לבצע השתלת שיניים ביום אחד, חשוב להבין מתי יש לעבור טיפול השתלה ומי נדרש לעבור אותו. לאחר מכן נסביר כיצד הוא מתבצע בפועל ובפרט ביום אחד.

טיפול השתלת שיניים הוא הכרחי, כאשר יש צורך לעקור שיניים מסוימות או שיש חוסר בשיניים על בלסתות, העליונה והתחתונה. מצב זה יכול לקרות עקב חבלה, פציעה, מחלה, דלקת, וכן במקרים אחרים כמו למשל ריקבון מצטבר בשיניים. אלה מקרים נפוצים הן בקרב אנשים בריאים, אשר מוצאים את מתמודדים עם סיטואציה כזו, וכן הם מאוד נפוצים בקרב אנשים חולים, אנשים שצורכים סמים בכמויות גדולות או בקרב מי שמתקשה לשמור על היגיינה של הפה.

בדרך כלל היה נהוג לבצע טיפול השתלת שיניים במשך מספר מפגשים. זאת מאחר ולא היה ניתן לבצע את כל תהליך הטיפול ביום אחד. היום, בזכות שיפורים טכנולוגיים, ניתן לבצע את התהליך ביום אחד, ובמקרים רבים זה אף מומלץ, על מנת להקל על המטופל ולמנוע ממנו את החששות והחרדות אשר מלווים טיפול כזה.

הטיפול מתבצע, אחרי שבונים מודל של הלסת, בהתאם אליו בונים שתלים שמתאימים ללסתות של המטופל. מדובר בשתל בדמות בורג עשוי טיטניום. במידת הצורך, יוצרים גם המשך לעצם הלסת, על מנת שיהיה ניתן להתקין עליו את השתל.

כיצד מבצעים טיפול ביום אחד?

כאמור, ניתן לבצע מספר השתלות ביום אחד. לשם כך מרדימים את המטופל ומתחילים לעבוד על השיניים אותן צריך להשתיל. מנקים את העצם היטב, אם יש צורך עוקרים את השיניים אשר במקומן רוצים להשתיל את השתלים, ובשלב הבא, מבצעים את ההשתלה בין אם מדובר בשתל אחד ובין אם מדובר ביותר. הכמות המקסימאלית שניתנת לביצוע בטיפול אחד היא שמונה שתלים.

כתוב/כתבי תגובה