מה גורם לציפורן חודרנית

מה גורם לציפורן חודרנית

אחת הבעיות הנפוצות בכף הרגל היא ציפורן חודרנית. אנשים רבים שסובלים מכך רוצים לדעת מה גורם לציפורן חודרנית? אנו רוצים למנוע את הופעתה אך אנו לא יודעים מה אנו צריכים לעשות לשם כך. במאמר זה נביא בפניכם את כל הסיבות הגורמות לציפורן חודרנית ומה עושים בכדי למנוע את זה.

גזיזת ציפורניים

הסיבה העיקרית הגורמת לצמיחת ציפורן חודרנית היא גזירת ציפורניים בצורה לא נכונה. רוב בני האדם גוזרים את הציפורניים בצורה מעוגלת. אף שמגיל קטן אנו יודעים איך גוזרים ציפורניים, עדיין זו הצורה בה רוב בני האדם גוזזים את ציפורניהם. בגזירה עגולה אנו קוצצים את המקסימום של הציפורן המבצבץ מעל עור האצבע.

בכדי למנוע ציפורן חודרנית יש לגזור את הציפורן בקו ישר. יש להקפיד לא להשאיר קצוות חדים בצדדי הציפורן, קצוות אלו עלולים לחדור אל תוך הבשר וליצור ציפורן חודרנית. כמו כן, כדאי להקפיד על ניקוי קוצץ הציפורניים לאחר כל שימוש.

גנטיקה

לכל אדם צורת ציפורן שונה. בדרך כלל צורת הציפורניים נקבעת על פי הגנטיקה המשפחתית. על כן גם בעניין ציפורן חודרנית יש לגנטיקה מה לומר. אנשים שבאופן תורשתי, ציפורניהם עשויים בצורה מעוגלת המיוחד או שהן מתרחבות כלפי מעלה, עלולים לפתח ציפורניים חודרניות.

בדרך כלל היא תתחיל להופיע בגיל ההתבגרות. במקרים נדירים ציפורן חודרנית יכולה להופיע גם אצל תינוקות.

חבלות

פציעות הנגרמות ברגליים כתוצאה מפעילות ספורטיבית או נפילת חפץ כבד על הרגל ואפילו אם במקרה אדם אחר קפץ עליכם ברחבת ריקודים, כל אלה עלולים לגרום לנזקים חמורים לרגל. אם קרה לכם אחד מהדברים האלה, זה יכול להיות גורם לציפורן חודרנית ובמקרים נדירים עלולה להתפתח פטרת ציפורניים.
לכן, אם אתם ספורטאים וכדו', חשוב להגן על הרגל באמצעות מגנים המיועדים לכך.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם פטריה בנרתיק שלא עוברת, היא באמת פטריה?
ברוב המקרים פטריה בנרתיק שלא עוברת תהיה באמת פטריה. לצד זאת, יש לקחת בחשבון כי ישנם מקרים נדירים יותר...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
מה עושים במקרה של נשיכת כלב
החשש מפני סיבוכים זיהומיים שעלולים להתרחש כתוצאה מנשיכת כלב מוביל לכך שהטיפול הראשוני הנפוץ במקרה...
קרא עוד »
יונ 06, 2021
הפרעות נשימה בשינה: איך מתמודדים?
שנת הלילה שלנו חייבת להיות איכותית כדי שנוכל לתפקד במהלך היום. אבל כשיש לנו הפרעות נשימה בשינה, כמו...
קרא עוד »
מאי 26, 2022