השתלות חניכיים – איך זה עובד

בריאות פה טובה אינה מוגבלת רק למלחמה בחורים, עששת, אבנית ועוד בעיות ספציפיות של השן. הרבה פעמים אחד הנושאים שנוטים משום מה להתעלם מהם בכל הנוגע לבריאות הפה זה בריאות החניכיים- הן המראה הן מבחינת המצב שלהן, כמו גם הסיכון שלהם לחטוף דלקת וזיהום חלילה.

אתם חייבים לשים לב לבריאות החניכיים שלכם!

אחד הסיבוכים הנפוצים ביותר של בריאות החניכיים זה נסיגת חניכיים. החניכיים נסוגות בדרך כלל עקב צחצוח אגרסיבי מדי או טיפול אורתודונטי אינטנסיבי בעבר שפגם ברקמת החניכיים, וכן אם מבחינה גנטית יש לכם רקמת חניכיים דקה יותר משאר האנשים.

סיבה אחרת שחמורה לא פחות הינה דלקות ומחלות חניכיים הנגרמות על ידי חיידקים והרגלי היגיינה לקויים. כאשר לא מטופלים, שני המצבים הללו עובדים יחד – קיימת נסיגת חניכיים שעלולה בתורה לחשוף את שורשי השיניים, מה שיוצר חשיפה לזיהומים ופגיעה במקומות הרגישים של חלל הפה.

היכן השתלת שיניים נכנסת לתמונה?

השתלות חניכיים יכולות לשנות את ההשפעות השליליות הללו ולהחזיר את בריאות החניכיים שלכם לקדמותה. הצלחת השתלת החניכיים שלכם תלויה בהליך של ההשתלה, ההכנה הנכונה וההחלמה הרצויה, – כל אלו יכולים להיות אפשריים למדי על ידי רופא שיניים מקצועי ומנוסה שתוכלו לבטוח בו.

מה כולל בהליך של השתלת חניכיים?

מדובר בהליך דנטלי המבוצע על ידי רופא שיניים מומחה לפריודונטיה וחניכיים. השתלת חניכיים כוללת קצירת פיסת רקמה עודפת מאזור אחר של הפה או רקמת חניכיים בריאה אחרת בקרבת מקום. החלק הזה מושתל ומחובר לאותו מקום בו רקמת החניכיים שלכם נסוגה. בדרך כלל הליך זה יכול להיות מהיר למדי ותוך מספר מפגשים תוכלו לצאת חזרה הביתה עם פה מלא בחניכיים בריאות וחדשות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו חוק סיעודי? מי נחשב סיעודי?
קשיש שנמצא במצב קוגניטיבי ופיזי שבו הוא לא מסוגל לבצע פעולות שגרתיות בכוחות עצמו ועבר את מבחן...
קרא עוד »
פבר 28, 2021
הדפסת מודלים בתלת מימד ברפואה: התקדמות ויישומים
בשנים האחרונות, תחום הרפואה היה עד לשינוי מדהים עם כניסתה של טכנולוגיית הדפסת תלת מימד. היכולת לייצר...
קרא עוד »
אוג 18, 2023
בדיקת EMG
בדיקת EMG מיועדת למגוון בעיות קליניות בשורשי עצבי חוט השדרה, העצבים ההיקפיים, מעבר עצב- שריר ושרירי...
קרא עוד »
ספט 06, 2020