בדיקת הורמונים – המדריך השלם

בדיקת הורמונים

כאשר מדברים על בדיקת הורמונים, בעיקר עוסקים בבדיקה מאוד מקיפה הייעודית הן לגברים והן לנשים גם יחד. הבדיקה הזו למעשה יכולה להאיר את התמונה כולה ולתת דוח מדויק אודות מצב האיזון ההורמונלי בגוף. מה בודקים בבדיקה ואיך היא יכולה להועיל? בכדי שתעשו את זה נכון ויעיל, אספנו בפניכם את המידע הנכון ביותר לפני ביצוע הבדיקה.

על מה אחראית בדיקת הורמונים?

רבים מהאנשים מעידים על מצבי רוח משתנים, הם לא מצליחים לקום בבוקר לעבודה, או לחילופין, הם מרגישים פתאום פחות חיוניים לעצמם ולסביבה. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם חשים לא פעם את אותה התחושה? אם כן, ייתכן מאוד כי הבעיה טמונה בעיקרה בבעיה של הורמונים וכאן נכנסת לתמונה בדיקת הורמונים. כאמור, עניין ההורמונים הוא לא חדש, הוא אחראי על לא מעט בעיות וביניהן גם עניין מצב הרוח והשינה. כמו כן, אחראים ההורמונים גם על המטבוליזם בגוף האדם, מערכת החיסון שלו, הלב ואפילו המראה הכללי. כאשר יש חוסר איזון הורמונלי בגוף, זה יכול לגרור ללא מעט בעיות שלא תמיד ניתן לעלות עליהן, מאידך, עם הבדיקה המקיפה והנכונה, אפשר לדעת לפני כולם. בסיכום דבר, בדיקה אחת המשקפת את מצב ההורמונים בגוף תוכל לפתור גם לכם לא מעט בעיות בריאותיות שאין לכם מושג מה מוצאן ומהיכן הן מגיעות.

מה תפקידם של ההורמונים בגוף?

אם כן, הורמונים הם תרכובת כימית לכל דבר, תרכובת זו מחברת ומקשרת בין כל התאים בגוף. תפקידם של ההורמונים להגיע ישירות אל הדם ומשם ישירות אל כל האברים והרקמות בגוף כאשר לכל דבר מטרה שונה. מחד, יש לא מעט סוגים של הורמונים הפועלים בצורה שונה או אחרת על תאי הגוף, מאידך, המשותף הוא כי כולם צריכים לשמש פרודוקטיביות בתפקוד הגוף. כפי שהבנתם, יש לא מעט תרחישים העלולים לשבש את שגרת החיים וביניהם גם בעיה בתפקוד ההורמונים. איך יודעים שזו בעיה בתפקוד ההורמונים? לצורך העניין, ההיבטים הקליניים הקשורים לחוסר איזון הורמונלי קשורים בעייפות יתרה, שינוי במצב הרוח, בעיות של כלי דם ולב, כאבי ראש בלתי פוסקים ועוד. בנוסף, חשוב לציין כי בעיות הורמונליות או חוסר איזון עלול לגרום גם לבעיות הקשורות בנפש ולהביא איתן דיכאון, חרדה קשה ואפילו פגיעה בתפקוד הקוגניטיבי.

סובלים מזיהומים בלתי פוסקים בגוף? חילוף החומרים שלכם אינו כתמול שלשום ואם זה לא מספיק אתם מרגישים כי גם העור, השיער והשרירים שלכם פחות חזקים כמו בעבר? אם כן, הגיע הזמן "לעצור את החיים" ולו לרגע ולבדוק מה בדיוק השתבש בתקופה האחרונה. תוהים האם מדובר בחוסר איזון הורמונלי? זה רק חלק מהדברים שייבדקו במסגרת בדיקת הורמונים ממוקדת. בואו ושימו קץ לסבל ולקושי באמצעות בדיקה אחת שיכולה לשנות את כל הדברים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה זמן לוקח להחלים מניתוח אף?
ניתוח אף הוא הליך נפוץ שנעשה כדי לתקן או לשפר את מראה האף של אדם. הניתוח יכול להיעשות או על ידי ניתוח...
קרא עוד »
נוב 19, 2022
מדוע עדיף להשתמש בתחליפי טבק טבעיים?
לא מעט אנשים מעדיפים להימנע משימוש בטבק, במצבים מסוימים. על כן, הם בוחרים להשתמש בתחליפים שונים. מה...
קרא עוד »
דצמ 10, 2019
דלקות חוזרות בדרכי השתן – למה זה קורה ומה כדאי לשנות
זיהומים בדרכי השתן הם מחלה נפוצה שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בעוד שרבים חווים דלקת בדרכי...
קרא עוד »
ספט 06, 2023