כיצד מתבצע הליך השתלת חניכיים?

השתלת חניכיים היא הליך כירורגי הכולל העברת רקמת חניכיים בריאה מאזור אחד בפה לאחר. הוא משמש לשיקום הצורה הטבעית של החניכיים ולשיפור המראה שלהן. ההליך יכול גם לסייע בהפחתת מחלות חניכיים, שעלולות להוביל לאובדן שיניים. במהלך השתלת חניכיים מסירים רקמת חניכיים בריאה מאזור אחד ומושתלים לאזור אחר בו יש צורך בכך. לאחר מכן הרקמה המושתלת צומחת למיקומה החדש, ומספקת תוצאה אסתטית יותר.

משפרים את בריאות החניכיים

השתלת חניכיים היא הליך כירורגי המשמש להשבת החניכיים לבריאותן המיטבית. הליך זה יכול להיעשות על מטופלים שאיבדו חלק מרקמת החניכיים או כולה עקב מחלת חניכיים, טראומה או פגמים מולדים. במהלך ההליך, רקמת חניכיים בריאה מאזור אחר בפה מושתלת באזור הפגוע. תהליך ההשתלה כולל השתלת רקמה בריאה על האתר הפגוע ומאפשר לה להחלים ולצמוח במיקומה החדש. מטרת הליך זה היא להחזיר את החניכיים של המטופל לבריאות ולמראה המקורי.

חשוב לעבור את ההליך במקום הנכון

השתלת חניכיים היא הליך דנטלי המשמש לשיקום רקמות חניכיים שאבדו עקב מחלת חניכיים או טראומה. זה כרוך בהעברת רקמות חניכיים בריאות מאזור אחד של הפה לאחר, היכן שצריך. ההליך מבוצע בדרך כלל על ידי רופא חניכיים וניתן לעשות אותו בהרדמה מקומית או כללית. במהלך ההליך, רופא החניכיים יסיר בזהירות רקמת חניכיים בריאה מאזור אחד של הפה ולאחר מכן ישתיל אותה על האזור הפגוע. לאחר מכן, ניתן למקם תפרים שיעזרו לאבטח את הרקמה המושתלת במקומה עד להחלמה. התהליך כולו אורך בדרך כלל כשעתיים ויש לו אחוזי הצלחה גבוהים בביצוע נכון. כדי שהתוצאות יהיו אופטימליות, זה יהיה קריטי לעשות הליך השתלת חניכיים במקום ראוי שיוכל לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

קראו עוד באתר שלנו>>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חשוב לקבל חוות דעת רפואית?
אין כמעט אדם אשר לא נפצע בעבודה או בתאונת דרכים, אשר לא חווה רשלנות רפואית או אשר סבל מטיפול רופאי...
קרא עוד »
דצמ 23, 2018
3 יתרונות של קנאביס רפואי
כולנו מכירים את היתרונות של קנאביס. בשנים האחרונות חלה עלייה במספר מטופלי הקנאביס הרפואי. זו תוצאה של...
קרא עוד »
אפר 12, 2023
רשלנות רפואית – איך להתמודד עם זה?
רשלנות רפואית מתרחשת כאשר חולה נפגע על ידי רופא (או גורם רפואי אחר) אשר אינו מצליח לבצע את עבודתו...
קרא עוד »
מרץ 04, 2020