סירוס כלבים- מותר או הכרחי?

סירוס כלבים- מותר או הכרחי?

הרוב המוחלט של בעלי הכלבים והכלבות מבצעים בהם סירוס. יש לכך סיבות רבות. אולם יש גם וויכוחים בלתי פוסקים על חוקיות הסירוס, ועל המוסריות שבפעולה זו. אז דעו לכם שהחוק בהחלט מתיר סירוס כלב. אולם האם פעולה זו מוסרית? נביא לכם את ההסברים מדוע לא שמותר לסרס כלב, אלא מדוע לפעמים דווקא פעולה זו היא הכרחית עבור הכלב. 

מהי הסיבה העיקרית לסירוס הכלבים?

הסיבה העיקרית לסירוס הכלבים, היא הצורך למנוע מצב בו הכלבה נכנסת להריון ומטילה גורים. במצב זה, יש צורך למצוא פתרונות עבור הגורים. ועד שימצאו פתרונות הדיור, הם דורשים הרבה זמן של טיפול, וגורמים ללכלוך רב. 

יש לכם כלבה? עליכם להגן עליה מפני כלבי הרחוב!

אם יש לכם כלבה- סביר להניח שחיסנתם אותה בכל חיסוני הרחוב האפשריים. אולם אם היא אינה מעוקרת- היא אינה מוגנת. מדוע? מפני שכלבות שלא בוצע בהן עיקור, עוברות תקופת ייחום פעמיים בשנה. בתקופה זו, הריח שלהן מפתה כלבי רחוב, ומושך אותם אליה. וכך, עלולה הכלבה להדבק ממחלות של כלבי רחוב לא מחוסנים. אמנם הכלבה תחלה בצורה קלה ותבריא. אך היא תסבול ויהיה לה לא נעים. וזוהי גם סכנה עבורכם להדבק מהמחלות של הכלבה. 

עיקור הכלבים מרגיע את האופי שלהם.

אחת מהבעיות שנתקלים בה בעלי כלבים- היא תוקפנות של הכלב. למעשה, התוקפנות של הכלבים מגיעה לפעמים דווקא מהדחפים המיניים שלהם. בפעולת העיקור, אנו גורמים לכלבים להיות רגועים וצייתניים יותר. 

האם הסירוס משפיע על מצב הרוח של הכלב?

רבים מאתנו נוטים לחשוב שכלב שעובר סירוס יהיה מדוכא. אולם, למעשה כלבים אינם מפתחים מצב רוח לגבי חיי המין שלהם. ולכן, הכלב לא יוכל להביא ילדים לעולם, אולם הוא ימשיך להיות שמח וחברותי במהלך חייו גם לאחר הסירוס. 

מידע נוסף באתר מרפאה לבעלי חיים באשדוד https://www.animalcenter.co.il/staff

כתוב/כתבי תגובה