מהו אבחון פסיכודיאגנוסטי?

אבחון פסיכודיאגנוסטי הוא תהליך של הערכה והערכה של בריאותו הנפשית של אדם. זה כרוך באיסוף מידע על התנהגות, רגשות, מחשבות ורגשות של המטופל על מנת לקבוע אם הוא סובל מהפרעה פסיכולוגית כלשהי. 

האבחון מבוסס על ראיונות ותצפיות קליניות וכן מבחנים פסיכולוגיים. סוג זה של אבחון יכול לסייע בזיהוי מחלות נפש כמו דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה, הפרעה דו קוטבית, סכיזופרניה והפרעות פסיכיאטריות אחרות. בנוסף, ניתן להשתמש בו גם כדי להעריך תכונות אישיות או יכולות קוגניטיביות על מנת לקבל הבנה טובה יותר של תפקודו של הפרט.

תהליך זה יכול לסייע בזיהוי הפרעות בריאות הנפש, כגון דיכאון או חרדה, כמו גם בעיות אחרות שעשויות להשפיע על התנהגותו או רווחתו של האדם. על ידי הבנת הגורם הבסיסי לקשיים של הפרט, אבחון פסיכודיאגנוסטי יכול לעזור לספק תוכניות טיפול יעילות לאלו הסובלים מבעיות נפשיות.

מה זה ואיך זה מתבצע? 

אבחון פסיכודיאגנוסטי עם בעז גסטהלטר הוא תהליך של הערכת בריאותו הנפשית והתנהגותו של האדם. זה כרוך בהערכת התפקוד הפסיכולוגי, הרגשי, הקוגניטיבי וההתנהגותי של הפרט על מנת לקבוע אם יש לו הפרעה נפשית או הפרעת אישיות. אבחון מסוג זה נעשה לרוב על ידי פסיכולוג או פסיכיאטר המשתמש בשיטות שונות כגון ראיונות, שאלונים, מבחנים ותצפית על מנת לבצע אבחנה מדויקת. מטרת האבחון הפסיכודיאגנוסטי היא לזהות את כל הבעיות הקיימות בבריאות הנפש העלולות לגרום למצוקה או לפגיעה בחייו של הפרט, כך שניתן יהיה להעניק טיפול מתאים.

בסיכומו של דבר אבחון פסיכודיאגנוסטי הוא תהליך של הערכת מצבו הפסיכולוגי והרגשי של האדם באמצעות שימוש במבחנים והערכות שונות. הוא משמש לזיהוי הגורם העיקרי לבעיות נפשיות, כגון דיכאון, חרדה או התמכרות. זה יכול לשמש גם להערכת תכונות אישיות ותפקוד קוגניטיבי. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
במה יוגה תורמת לנו?
אי אפשר להתעלם מן העובדה כי ישראל היא אחת המדינות הלחוצות ביותר בעולם. אנו רואים זאת כאשר אנו יוצאים...
קרא עוד »
מרץ 09, 2019
חיטוי מבנים
היום נהוג לבצע חיטוי מבנים, על מנת להשמיד ווירוסים, חיידקים ופטריות. הדבר הפך לנפוץ יותר מאש משבר...
קרא עוד »
ספט 14, 2020
השתלת שיניים ביום אחד
זה אולי נראה כמו קסם, אבל כן, אתה יכול לקבל השתלות שיניים לכל הפה ביום אחד בלבד! אך כיצד מתבצעים השתלים...
קרא עוד »
ינו 12, 2020