איזה זכויות יש לנפגע לאחר תאונת דרכים?

זכויות לאחר תאונת דרכים

תאונת דרכים, בין אם אנחנו הולכי רגל, נהגים, רוכבים על רכב דו גלגלי, נוסעים ברכב או כל גורם אחר, יכולה להשפיע על החיים שלנו בצורות שונות. אנחנו יכולים כמובן להיפגע פיזית, אך יש סיכוי לא קטן שהפגיעה תהיה גם נפשית וכמובן ייתכן מאוד שלא רק אנחנו ניפגע אלא גם רכוש ששייך לנו, בין אם זה רכב ובין אם זה רכוש אחר.

לכל אדם שעובר תאונת דרכים מגיעות זכויות מסוימות. בין אם הוא מבוטח ובין אם לאו. בעיקרון, כפי שאנחנו יודעים, כל נהג חייב להחזיק ברשותו ביטוח חובה אשר נועד לממן מקרים בהם הוא מעורב בתאונה ופוגע ברכב או אדם אחר. הולכי רגל יכולים לקבל תמיכה מקרן ביטוח שהמדינה מקיימת לצורך הבטחת תשלום עבור טיפול בהם, במקרה של תאונת דרכים.

חשוב לציין, שכל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי, לא רק על פגיעה פיזית אלא גם נפשית. אם נניח התאונה גרמה לטראומות או דברים אחרים שמחייבים טיפול, אז הוא זכאי לקבל פיצוי על כך.

כיצד מממשים זכויות שמגיעות לנו מתאונות דרכים?

התשובה לכך פשוטה. אנחנו יכולים ליהנות משלל זכויות, במידה ואנחנו נעזרים בעורך דין תאונות דרכים שמתמחה בתחום. עורכי דין שמתמחים בתחום של תאונות דרכים בפרט ובכלל בכל מה שקשור לעולם הביטוח.

חשוב מאוד שאנחנו נשתמש בשירותיהם, על מנת שלא נמצא את עצמנו מתמודדים לבד עם חברת הביטוח. אנחנו צריכים להבטיח שיש בידינו את כל האמצעים והכלים הנדרשים, בשביל שנוכל לקבל את כל הזכויות שמגיעות לנו על פי חוק, ונוכל ליהנות מכל הפיצויים שמגיעים לנו בהתאם לסוג הפגיעה איתה אנחנו מתמודדים, בין אם זה בטווח הקצר או בטווח הארוך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם הדברה ירוקה בטוחה לבעלי חיים?
אתם חושבים להזמין שירותי הדברה ולא בטוחים באיזו אופציה לבחור? ברור לכם שאם תנסו להדביר לבד, אולי...
קרא עוד »
אוק 30, 2020
למי מומלץ לשקול לעבור לכפכפים אורטופדיים?
אנשים רבים סובלים מבעיות רגליים וגב כתוצאה ישירה של נעילת נעליים וכפכפים שאינם מספיק איכותיים...
קרא עוד »
דצמ 10, 2020
כדור לכאבי גב
גלולה לכאבי גב? כן, יש כדור שיכול לעזור לך עם כאבי הגב. זה נקרא לידוקאין. הגלולה הזו היא חומר הרדמה והיא...
קרא עוד »
אוק 05, 2022