סלמון ערך תזונתי – למה נכון לצרוך אותו?

סלמון ערך תזונתי

כשאנחנו בוחרים לצרוך סוג מזון כזה או אחר, אחד הדברים שאנחנו בוחנים זה את הערך התזונתי של המאכל. אנחנו מעוניינים לדעת מה בדיוק יש בו וכיצד הוא יכול לעזור לו. לעיתים מה שיש מלמד אותנו עד כמה הוא חשוב וטוב וכן יכול ללמד אותנו בדיוק ההיפך, למה נכון לנו להימנע מצריכתו. 

אחד המאכלים החשובים והטובים ביותר עבורנו, ולו אם נצרך אותו פעם ביום או מדי מספר ימים, הוא סלומון. זה נכון לגבי פרוסות סלומון מעושן אשר ניתן להכין אותו בכריך, חביתה או על גבי מאפים שונים. ניתן גם לשלב אותו בסלטים. כמו כן זה נכון לגבי סלומון שלם, אותו אפשר לבשל או לטגן בתנור. בשני המקרים מדובר על מאכלים ראויים וחיוניים שיכולים לסייע לנו מבחינה בריאותית ותזונתית. 

לפני שאנחנו נציג סלמון ערך תזונתי חשוב להבהיר, לפני שאנחנו רוכש את המוצר ואוכלים אותו, אזי שאנחנו תמיד יכולים להסתכל על העטיפה ושם נוכל למצוא את כל המרכיבים שהוא כולל. 

מדוע סלמון נחשב למזון עם ערך תזונתי גבוה?

ראשית, יש לסלמון אומגה 3, חומר שכל אחד מאיתנו צריך ואנחנו לא יכולים למצוא אותו בהרבה פריטי מזון (בעיקרון אפשר למצוא אותו בדגים, בפרט בסלמון, וכן בביצים). לכן קיימת המלצה לצרוך סלמון. 

שנית, סלמון, בדומה לדגים ומאכלים אחרים מן החי, מכיל הרבה מאוד חלבונים, מרכיב חיוני מאוד לגוף האדם, בוודאי עבור מי שמתעסק בספורט וזקוק למרכיב זה בשביל לשקם את השרירים שלו אחרי כל אימון ותחרות. 

שלישית, מדובר במרכיב מזון בריא, שכמעט ואיננו כולל שומן וכולסטרול. רופאים ממליצים על צריכתו, ואנשים המקפידים על תזונה בריאה לא מוותרים עליו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי ביופסיית חרוט?
ביופסיית קונוס היא אחד מסוגים רבים ושונים של ביופסיות צוואר הרחם המשמשות לאבחון סרטן צוואר הרחם....
קרא עוד »
נוב 18, 2022
נגיף הקורונה: כל מה שחשוב להכיר
בימים האחרונים כל מהדורות החדשות הגדולות מתחילות את שידוריהן באייטמים על נגיף הקורונה. אמנם השם...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
ייעוץ שינה
הורים טריים? כדאי לכם לדבר כמה דברים אודות ייעוץ שינה. אם נדמה לכם שנגזר על הורים טריים להרגיש מותשים,...
קרא עוד »
מרץ 31, 2022