מתי נצטרך לחפש בית אבות סיעודי מורכב?

בית אבות סיעודי מורכב

כל קשיש שמגיע למצב סיעודי מצריך טיפול מתאים. הטיפול שנועד לשפר ככל האפשר את איכות החיים ואת ההרגשה שלו, ולאפשר לו לנהל את היום שלו ברמה זו או אחרת תוך שמירה על מצב הבריאות הנוכחי שלו. בית אבות סיעודי כמו זה למשל זה מקום שנועד לענות על צורך של קשישים במצב כזה. בשלב הזה בו הם לא מסוגלים לשרת את עצמם ולבצע בכוחות עצמם פעולות פשוטות כמו רחצה, אכילה וכדומה.

קשישים במצב סיעודי מורכב

מצב סיעודי עשוי לכלול גם צורך בקבלת טיפול רפואי על בסיס קבוע. מצב כזה נובע מבעיות בריאות שונות שיש לטפל בהן ברמה יומיומית על ידי גורם רפואי או סיעודי מוסמך. במצב כזה לא יהיה מתאים להפנות את הקשיש לבית אבות סיעודי רגיל, אלא יהיה צורך למצוא עבורו בית אבות סיעודי מורכב. מקום בו יש צוות רפואי לכל אורך היממה, והוא יוכל לקבל את הטיפול הנדרש עבורו על ידי צוות מקצועי ומסור.

בית אבות שיהיה לו שם טוב

כאשר מחפשים בית אבות לקשיש חשוב מאוד לתת דגש על טובת הקשיש, כפי ששמים דגש בבית אבות זה http://www.besiva-tova.co.il/?p=321. ככלות הכול מדובר על החיים שלו ועל מקום מגורים בו הוא יחיה מעתה ואילך. חשוב מאוד לשמוע את דעתו ואת רצונותיו, אם הוא במצב שכלי תקין. ובהתאם להעדפות שלו למצוא את המקום המתאים בו הוא אכן יוכל למצוא את מקומו. התועלת שלו מהמקום אמורה להיות מכל הבחינות; רפואית, חברתית, סיעודית ועוד.

תמיכה וטיפול לשמירת המצב הקיים

זה לא סוד שהזקנה מביאה עמה תופעות שונות וכואבות. כאלו שגורמות לייסורים וללא מעט בלבול. לכן חשוב כל כך לספק לכל קשיש את המענה הטיפולי המתאים למצבו. וזאת כדי להגן על מצבו הבריאותי ולמנוע הדרדרות במצב. הטיפול יותאם אישית לפי מצבו של הקשיש, והוא יכלול התייחסות פרטנית לתיק הרפואי שלו. מחלות כרוניות, תופעות בריאותיות ורגישויות למזון הם נתונים בעלי משמעות רבה שייקחו אותם בחשבון בעת שמרכיבים עבור הקשיש את התכנית הטיפולית שלו בבואו בשערי בית אבות סיעודי מורכב.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה כדאי לדעת על היתרונות הפחות מוכרים של טיפול פסיכולוגי
טיפול פסיכולוגי נקשר זה מכבר לטיפול בהפרעות נפשיות והתמודדויות רגשיות. ראייה צרה זו, על אף שהיא...
קרא עוד »
נוב 07, 2023
איך להתמודד עם בריחות שתן
בריחת שתן הינה תופעה לא נעימה כלל בלשון המעטה, תופעה שגורמת למעשה לאי יכולת שליטה על סוגרי השתן בגוף....
קרא עוד »
נוב 08, 2021
חשיפת האמת: נהלים אסתטיים נפרמו
האם אתה מסוקרן מעולם הפרוצדורות האסתטיות אך מוצא את עצמך עם שאלות ללא מענה ואין למי לפנות להכוונה?...
קרא עוד »
נוב 23, 2023