כאבי ראש

כאבי ראש

אנשים רבים סובלים היום מכאבי ראש, אשר עלולים להיגרם ממגוון רחב של גורמים שונים. בחלק מהמקרים למשל, מדובר על כאבי ראש שנגרמים כתוצאה ממיגרנות, ואילו במקרים אחרים, מדובר על כאבי ראש שנגרמים כתוצאה משרירים תפוסים, מתח וסטרס. חשוב לזכור כי השלב הראשוני יהיה לאבחן את סוג הכאב ואת המקור שלו, על מנת שניתן יהיה לטפל בו. יש לזכור כי ניתן היום למצוא לא מעט דרכי טיפול שונות לכאבי ראש (דרך טבעית אצל אוסטאופת או דרך טיפול תרופתי), כך שאין שום צורך להסתמך על כדורים בלבד. ברגע שיודעים לאפיין את הכאב ומבינים מהיכן הוא נובע, ניתן למצוא את שיטת הטיפול המתאימה והיעילה ביותר עבורו.

מה מעולם לא ידעתם על כאבי ראש?

קודם כל, חשוב להבין כי כאב הראש יכול להופיע בצורות שונות, החל מכאב עמום וקליל ועד לכאב ראש עוצמתי ובלתי נסבל. הכאב יכול להופיע בצד אחד של הראש, בשני הצדדים או בנקודות מאוד ספציפיות. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בתחום, על מנת לאפיין את סוג הכאב ולהבין את מקורו. למשל, אם מדובר על גודש בוורידי הראש, הדבר יכול להוביל למיגרנות, בעוד שלחץ תוך גולגולתי עלול לנבוע כתוצאה משטף דם או מגידול, ולהתבטא בכאב ראש חזק. כמו כן, כאבי ראש עלולים להופיע כתוצאה מלחץ עצבי, שריר תפוס, מתח, לחץ, חרדה וכדומה.

במידה ומדובר על אדם שסובל ממיגרנה, מדובר על כאב אינטנסיבי ופועם. כאב ראש מסוג זה עלול להופיע עם בחילות, הקאות, רגישות לאור, רגישות לרעש וכדומה. מדובר על כאב ראש נוראי אשר פוגע באיכות החיים ומגביל את יכולת התפקוד. ישנם אנשים שחווים תחושות שונות לפני הופעת המיגרנה, כמו למשל טשטוש בראייה, הרגשת נימול, פיהוק יתר, אורות מהבהבים וכדומה. 

כתוב/כתבי תגובה