איך בוחרים נכון מטפל זוגי

אם הגעתם להבנה שאתם זקוקים לטיפול זוגי, חשוב להבין כי למטפל הזוגי יש משמעות גדולה מאוד בתהליך ולכן חשוב שתיווצר בינכם הכימיה המתאימה לטיפול ושהמטפל יהיה מקצועי ונעים כדי לחולל את השינוי שאתם זקוקים לו. 

הצורך במטפל זוגי

ברור כי בני הזוג הם האחראים להצלחת הטיפול אך מכיוון שהגעתם לטיפול כי לא הצלחתם לתקשר ביניכם בצורה טובה, אתם זקוקים לגורם שלישי, אובייקטיבי, מתווך, שיוכל להתבונן מהצד של הקשר והתקשורת ביניכם ולתווך לכם את הקשיים האחד של השני וליצור מעין גשר ביניכם, דרכו תוכלו לעבור את התהליך ולהיפגש באמצע לניהול תקשורת ויחסים זוגיים בוגרים ונכונים.

חשיבותו של המטפל 

מטפל זוגי משתתף בתהליך הטיפול כמתבונן מהצד. הוא אינו נוקט עמדה ואיננו צד בטיפול אלא יוצר אוירה ומקום שבו כל אחד מבני הזוג יכול לפרוס את טענותיו, רצונותיו, תשוקותיו בלי להישפט עליהם ובלי לקבל ביקורת. במסגרת הטיפול מאפשר המטפל לחילוקי הדעות בין בני הזוג לצוף כלפי מעלה ובעזרת הכוונה וניווט עוזר המטפל הזוגי לשני הצדדים לראות את הבעיות הקיימות ביניהם ולמצוא פתרונות משותפים. 

מטפל זוגי מוצלח 

כדי להבין איך בוחרים נכון מטפל זוגי חשוב להבין כמה דברים. מטפל זוגי מחויב לשני הצדדים ולכן שני בני הזוג צריכים להרגיש נוח בחברתו, מטפל זוגי מקצועי למוד ניסיון כבר פגש זוגות רבים וניסיונו המקצועי יכול לתרום לתהליך הטיפול. בשביל להבין אם יש כימיה עם המטפל הזוגי מומלץ להגיע לפגישה ראשונה ולהתרשם הן מהדינמיקה, מיכולת הפתיחות שלכם מול המטפל ומהמקצועיות. תוכלו לבדוק המלצות על המטפל כי טיפול זוגי כמו טיפול אישי מציף כאבים ותסכולים והדבר החשוב ביותר עבורכם הוא להרגיש נינוחים ובטוחים מול מטפל זוגי. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
באיזה בעיות רפואיות ניתן לטפל באמצעות צ'י קונג טיפולי
לא מעט אנשים פותחים את שגרת היום שלהם, בביצוע תרגילי צ'י קונג. מדובר בתרגילים לא מורכבים מדי, אשר אינם...
קרא עוד »
ינו 08, 2019
איך בית ספר לשחייה יכול לשפר את הכושר הגופני שלכם?
אם אתם מעוניינים לשפר את הכושר הגופני שלכם, אין ספק שכדאי מאוד שתחפשו את הכושר הגופני הטוב ביותר...
קרא עוד »
ינו 03, 2021
שתלים דנטליים – כמה זה כואב?
השתלה של שיניים הינה פרוצדורה אשר היא מבהילה וקיימת דאגה בשל כך כי טיפול ההשתלה סמוך אליכם. אבל במידה...
קרא עוד »
מרץ 26, 2020