טיפול בחרדות ילדים – איך מתמודדים

טיפול בחרדות ילדים – איך מתמודדים

כאשר ילדים חרדים באופן כרוני, אפילו ההורים האוהבים ביותר, יכולים להיכנס למצב לא תקין כשאינם רוצים שהילד יסבול, ולמעשה, מחמירים את חרדתו של הצעיר. זה קורה כאשר ההורים מנסים לטפל בו בדרכים לא פסיכולוגיות. אז איך באמת מתמודדים?

טיפול בחרדות ילדים – איך מתמודדים |

אף אחד מאיתנו לא רוצה לראות ילד שאינו מאושר, אבל הדרך הטובה ביותר לעזור לילדים להתגבר על חרדה היא לא לנסות להסיר גורמי לחץ שמפעילים אצלו את החרדה. זה כדי לעזור להם ללמוד לסבול את החרדה שלהם ולתפקד ככל שהם יכולים יחד איתה – גם כשהם חרדים.

> קראו על :טיפול בחרדות אצל ילדים במכון סול

מה אז יקרה אתם שואלים? פשוט. החרדה תפחת או תיפטר עם הזמן. יש לזה מקורות וסימוכין אשר תומכים בטענה ובדרך התמודדות זו.

להילחם בחרדה בדרך מיוחדת |

כאשר עוזרים לילדים להימנע מהדברים שהם מפחדים מהם, הדבר יגרום להם להרגיש טוב יותר בטווח הקצר, אך זה מחזק את החרדה בטווח הרחוק. 

אם ילד נמצא במצב לא נוח, מתעצבן, מתחיל לבכות.. חשוב לדעת שלפעמים דווקא המצב שהכי לא נראה ככזה שיטפל בילד, הוא זה שיכול לגרום לפחדים שלו להיעלם. 

חרדה מכלבים |

אדם שפוחד מכלבים, נראה שאם נרחיק אותו מכלבים הוא רק יפחד מהם יותר ויותר. הוא רק יראה בהם משהו יותר ויותר מאיים שיש להתרחק ממנו ולא לנסות התקרב אליו אף פעם. מה עושים?

במקרה כזה חשוב להביא אותו למכון סול לטיפולים פסיכולוגיים להיכרות עם כלבים באופן מבוקר והדרגתי, כך שהאדם המפחד מהם, יוכל לראות שהם לא באמת מסוכנים כמו שהם נראו לו בסיטואציה מסוימת וכך, יוכל להגיע ולטפל בפחדיו. נכון, זה לוקח זמן אבל כך זה צריך להיעשות.

כתוב/כתבי תגובה