שיקום נוירולוגי

הרעיון שעומד מאחורי שיקום נוירולוגי הוא לשפר את שיפור של התפקוד הסנסורי, המוטורי והקוגנטיבי של האדם שזקוק לכך. כמו כן, במידה והמטופל מגיע עם מחלה ניוונית, אז השיקום יוכל להאט את קצב התקדמות המחלה.

השיקום מתבצע על ידי רכישה מחדש של מיומנויות שנראות כבסיסיות, אך המוח של המטופל כבר איננו מכיר ומזהה. באמצעות ניצול פלסטיסיות המוח, מה שמאפשר לו להסתגל למצבים חדשים ולהצמיח קשרים עצבים חדשים, יהיה ניתן להשתמש בטכניקות שונות על מנת לרכוש מחדש יכולות שנפגעו, כדוגמת יכולת דיבור, אכילה והליכה. נוסף על כך, נרצה להדגיש שישנם מכונים שמשלבים גם פיזיותרפיה וטכניקות נוספות כמו דיקור סיני וזאת כדי להשיג תוצאות מיטביות.

באילו מצבים שיקום נוירולוגי יהיה רלוונטי?

שיקום נוירולוגי יכול להועיל כאשר האדם סבל מאירוע מוחי קשה, זיהומים שהובילו לפגיעה במוח, אפילפסיה, מיגרנה, ורטיגו, הפרעות במערכת העצבים, גידולים במוח, פגיעות במוח עקב ניתוח כושל ומצבים נוספים. היעילות של השיקום תוכל להיות רבה עבור כל אחד מהסיטואציות הללו שהובילו לצורך לפנות לשיקום.

במה יוכל לסייע ההליך השיקומי?

הליך השיקום יוכל לסייע עם חידוש יכולת הדיבור, הפחתה של כאבים, טיפול בסחרחורות, הגדלה של טווח התנועה, שיפור כולל של היכולות הקוגנטיביות, הרגעה, הסדרת מערכת העיכול הפחתת נימולים ועוד.

כפי שניתן להבין, התועלת היא נרחבת מאוד ורבים שבחרו ברפואה האלטרנטיבית במקום זו הקונבנציונלית כבר הבינו כי במצבים הללו היא מציעה דבר שפשוט אין לו מקביל. לבסוף נרצה להזכיר לכל אחד מכם כי יהיה רצוי לפנות אל מכון שיקום מוחי שעושה שימוש במספר טכניקות שיקום שונות וזאת כדי להשיג מענה כולל יותר ותוך כדי הבנה כי לכל מטופל יש להתאים את הטיפולים הנכונים ביותר עבורו.

כתוב/כתבי תגובה