מחשבות טורדניות –מה זה ואיך להתמודד איתן

לא מעט אנשים מתמודדים עם מחשבות שמטרידות אותן, ולא נותנות להן מנוחה. מדובר על מחשבות שיכולות להיכנס לראש ולא להניח, אפילו אם אין להן פתרון או שיש להן פתרון, עדיין הן יטרידו את מנוחתם.

מחשבות טורדניות הן מהתופעות הקשורות למצב של אובססיה והן יכולות להיות בעיה מאוד משמעותית, מאחר והן משפיעות על התפקוד ומקשות להמשיך את שגרת החיים בצורה סדירה. למשל, אם חושבים מחשבה מסוימת ללא הפסקה, קשה להתפנות לדברים אחרים, לא פחות חשובים ממחשבות אלו.

הרבה פעמים, כאמור, אין למחשבות פתרון אמיתי. לא מדובר על בעיה שיש ממנה מוצא. מדובר על מחשבה שנכנסת לראש ולא מוכנה לצאת. ברגע שזה קורה, הרי שיש לכך השפעה משמעותית על חיי היום יום. צריך לזכור, זה יכול להיווצר בכל עת, בכל גיל, ואם לא מטפלים בכך, אז הבעיה עלולה להימשך שנים רבות ללא מענה.

לפני שנסביר כיצד מתמודדים עם מחשבות טורדניות, חשוב להדגיש, מחשבות מסוג זה, יכולות להשפיע על החיים באופנים שונים ואפילו קיצוניים, לכן חשוב מאוד לטפל בבעיה בהקדם.

 

איך מטפלים במחשבות טורדניות

ראשית, יש להבין את המשמעות שלה, מתי המחשבות האלה מגיעות, ממה הן מגיעות, וכן במה הן עוסקות. הרי ייתכן שמדובר במחשבות משמעותיות שיכולות להשפיע על שגרת החיים, מחשבות שיכולות להשפיע אפילו על אופי התפקוד היומיומי.

שנית, צריך להבין את המעטפת הכללית. כלומר, האם המחשבות נוצרו כתוצאה מדיכאון, האם ן יוצרות תהליך של דיכאון. כל הדברים הנ"ל יכולים להשפיע כך או אחרת על התפקוד, ולכן חשוב להבין אותם טוב יותר.

שלישית, יש לבדוק אופציות וכלים שונים, כיצד אפשר להתמודד עם מחשבות אלו, מה יכול לעזור לנטרל אותן או לפנות למנוע מהן להשפיע בצורה כל כך חזקה.

כתוב/כתבי תגובה