מתעוררים עם תחושת חנק בלילות? אתם כנראה סובלים מהפרעות שינה

הפרעות שינה

שינה איכותית היא מרכיב חיוני בחי היומיום שלנו, ובעיות שינה הן מתכון לצרות בגלל תחושות עייפות, דיכאון, נחירות שמונעות שינה במיטה אחת עם בם הזוג, ועוד. לכן צריך לפעול מיד ובנחישות כאשר מתגלות הפרעות שינה. נחירות הן הפרעה מוכרת יותר אבל תחושות חנק מהוות חלק אינטגרלי מהפרעות השינה. הן גורמות להתעוררות באמצע הלילה ומונעות שינה תקינה. אם לעתים אתם מתעוררים במהלך הלילה עם תחושת חנק – אז תוכלו להסיק מכך שאתם סובלים מהפרעות שינה ולכן יש לטפל בהן במהירות האפשר. זלזול והתעלמות מהבעיה עלולה להחריף אותה ולפגוע עוד יותר בשנתכם ובתפקוד היומיומי.

במקרה כזה חשוב לבצע בהקדם האפשרי בדיקת שינה כדי לאתר את מקור ההפרעה. בעבר היה מקובל להגיע לשם כך לבית חולים או מרפאה ולישון לילה עם חיבור למכשירי מדידה, אבל בימינו אפשר להימנע מהתורים למחוסר הנוחות ולקיים את הבדיקה בבית מתי שנוח לכם. שליח מגיע אליכם ומנחה אתכם כיצד להשתמש במכשיר המדידה של חברת DAN CPAP ולמחרת הוא לוקח את המכשיר ואת דפי התוצאות ומעביר אותם להערכה של רופא מומחה. כאן מתחילה הדרך לפתרון הבעיה באמצעות מכשיר סיפאפ (CPAP). אם הרופא ימליץ על שימוש במכשיר זה, הנועד להקל על הפרעות בשינה, תצטרכו לעבור מספר בדיקות כדי להתאים עבורכם את הדגם הטוב ביותר.

המכשיר עשוי ממוניטור וממסיכה שמחוברת אליו. יש מספר מסיכות והבחירה באחת מהן תהיה כמובן לפי המלצת הרופא. המסיכות מיועדות לאף או לאף+פה או לנחירונים בלבד. המכשירים קלים לתפעול ואתם יכולים לנסות אותם מספר לילות לפני ההחלטה הסופית – וכל זאת כמובן ללא תשלום. מסיכת אף+פה נחשבת לברירה האחרונה. לאחר ההדרכה הצמודה תוכלו לדעת לתפעל את המכשיר בעצמכם וגם תקבלו הדרכה מה לעשות כאשר תלונו מחוץ לבית וכיצד להתאים את המכשיר לשקעים שונים, למשל בבתי מלון. חשוב ליצור קשר מקצועי עם הספק ולקבל הדרכה צמודה וגם סיוע אחרי הקנייה במקרה של תקלות או שינויים מהותיים וצורך בהחלפת המוניטור.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגיע הזמן לעבור לסנדלים שטוחות לנשים
במשך עשרות שנים החברה שבה אנחנו חיים ראתה בנעלי עקב את האופציה הכי יפה שיש. בלי שהנשים שמו לב לכך, הן...
קרא עוד »
מרץ 28, 2022
שיניים ישרות לילדים – כל מה שצריך לדעת
כמה זה חמוד בעינינו, כמבוגרים, לראות ילד קטן או נער מתבגר עם "קוביות" על השיניים. אבל יישור שיניים...
קרא עוד »
יונ 15, 2020
פטור ממס הכנסה לנכים – כך תקבלו אותו
אם תרצו לקבל פטור ממס הכנסה לנכים אז תוכלו לפנות אל רואה חשבון מנוס על מנת שילווה אתכם בהליכי הבקשה...
קרא עוד »
דצמ 30, 2021