מהו יועץ ביטוח ומה ההבדל לעומת סוכן ביטוח?

מהו יועץ ביטוח?

אם גם אתם אינכם מייחסים חשיבות לביטוחים שלכם, ומעדיפים לסיים עם העניין כמה שיותר מהר, אך במקרים רבים מאד, אתם נתקלים בביטוחים, שאינם מתאימים לכם, אז  בשירותיו של יועץ ביטוח יכול לייעץ לכם על פי הנתונים האישיים שלכם. 

ייעוץ של יועץ ביטוח אינו מותרות לגבי רוב האנשים, משום שכמעט רוב האנשים אין יד ורגל בנושא, אז במאמר זה נדבר על מהו יועץ ביטוח ומה ההבדל בינו לבין סוכן ביטוח. 

מהו ייעוץ ביטוחי? 

אז מהו יועץ ביטוח? מטרתו לעזור לכם לקבל החלטה נבונה ומשוכלת בנוגע לביטוחים שלכם. תפקיד היועץ לעזור ולהציג לכם את כל הביטוחים הקיימים בהתאם למצבכם. חשוב להבין כי כל החלטה, שתתקבל, עלולה להשפיע היטב, ובאופן משמעותי על הכסף, שאותו תשלמו לביטוח, ועל הכיסוי, שייתן לכם. 

במקרים שבו תצטרכו את הביטוח, כך אחת הסיבות העיקריות לכך היא שמדובר בחיסכון לטווח זמן ארוך, ולכן כל החלטה שתתקבל תשפיע מאד. לכן מסיבה זו החוק קובע כי ייעוץ ביטוחי ניתן לבצע אך ורק עם רישיון מתאים. 

מיהו יועץ ביטוח? 

יועץ ביטוח הינו יועץ, שאינו תלוי בחברות הביטוח, וגם אינו מקבל עמלה מהם, אלא רק מהלקוח עצמו. תפקידו לעזור ללקוח לתכנן את הביטוחים השונים, וכן עבודתו מתחלקת לשני שלבים שלב התכנון, ושלב הביצוע. תפקידו של יועץ הביטוח אינו למכור לכם מוצרי ביטוח, אלא ביטוח המותאם במיוחד לצרכי המשפחה.

מה ההבדל בין יועץ ביטוח לבן סוכן ביטוח? 

במסגרת רפורמת בכר בשנת 2005 נקבע ההבדל בין יועץ ביטוח לבין סוכן ביטוח. יועץ ביטוח מתוגמל על ידי הלקוח בלבד, ואין לו שום זיקה או חברות במוסד כזה או אחר, ואילו סוכן ביטוח מתוגמל על ידי חברות הביטוח ומציע את המוצרים שלהן.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר https://www.myexpert.co.il

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו טיפול כריתת לולאה?
אם אובחן אצלך גידול טרום סרטני  בצוואר הרחם, טיפול כריתת לולאה יהווה הן את האבחון עצמו והן את הטיפול...
קרא עוד »
אפר 11, 2021
בגד לחץ לאחר ניתוח – לשמירה על תוצאות הניתוח
לאחר שעוברים ניתוח שהמטרה המוגדרת שלו היא שינוי במצב הגוף, כמו למשל שאיבת שומן, זה חשוב מאוד לקנות בגד...
קרא עוד »
דצמ 13, 2021
איך מאבחנים קרע ברצועה?
הרצועה הצולבת הקדמית בברך היא אחת מארבע הרצועות העיקריות בברך. יש לה תפקיד מרכזי בייצוב הברך. קרע...
קרא עוד »
אפר 29, 2022